GRAND HOTEL THERME 5* – с. БАЊА

Хотелот е отворен во октомври 2022год. и е во австриски стил, нуди луксузно сместување, интернационална кујна и совршенство од природата… GRAND HOTEL THERME 5* го прави вашиот одмор незаборавен. Преку своите специјални услуги ви нуди исклучително искуство.

Хотелот има 8 ресторани и барови, СПА центар од 3000 м2 со надворешни и внатрешни базени со минерална вода, локониум, хербална сауна, финска сауна, арома сауна, парна бања, фитнес…

Цени 2024

Цени по соба на ден

сместување03.01.2024-15.04.2024капацитет
УслугаHBALL
Double Deluxe room1802202ad+1 child/1.99y/
Executive room1902302ad
Executive premium room1902302ad+1 child/5.99y/
Family room2302702ad+1 child/11.99y/
Family Suite2402802ad+1 child/11.99y/
One-bedroom APP (rate for 2 persons)2803252adl+2chd(5.99and 11.99) 3+0 ;3+1(11,99)
Two-bedroom APP (rate for 4 persons)3804454ad+1child/5.99y/
Three Bedroom House6407556ad
Release period14 days 

Цените се во €, се плаќа во денари, 1 € = 62 денари

HB – полупансион ( појадок и вечера )
ALL – се вклучено ( локални-национални пијалоци)

Доплати и попусти
Дете до 5,99 бесплатно
Дете 6-11,99 35.00 € – HB / 45.00 € – ALL (на ден)
Трет возрасен 50.00 € – HB / 75.00 € – ALL (на ден)

Во цената е вклучено
Ноќевање,
Избор на услуга-храна,
Користење на главните згради СПА објекти како што се:
Затворен базен со минерална вода 38 степени,
Билна сауна,
Финска сауна,
Арома сауна,
Арома парна бања,
Парна бања со шок базен,
Надворешен  базен само за возрасни со минерална вода 38 степени и
2 други надворешни базени.
Склад за опрема за скијање,
Шатл-автобуски превоз хотел – гондола со лифт – хотел (по распоред).

Во цената не е вклучено
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,61 € по лице за ноќ.

Плаќање:
50% – 5 дена со резервацијата
50% – 14 дена пред пристигнување

Специфични услови:
Минимум 3 ноќевања за сите периоди.
Хотелот го зачувува своето право да ги менува цените во случај владата/локалните власти да ги променат веќе постоечките даноци, да применат нови или да има значителни поскапувања на економските услуги како вода, струја, гас и друго

HB пакетот вклучува:

Појадок (шведска маса):
разновидни топли и ладни јадења, солени и слатки закуски, англиски појадок, специјалитети од јајца, разни млечни производи, ладно месо и сирења, избор на пекарски производи, различни топли палачинки и вафли, житарки и мешунки, свежо сезонско и сушено овошје, избор на џемови од овошје, различни видови преливи, свеж зеленчук, јаткасти плодови, дел за исхрана, мени за бебиња и деца, кафе, чај, сокови

Вечера (шведска маса):
избор на свежи витамински салати и супи, богат избор на јадења од бугарската и интернационалната кујна, специјални тематски вечери – бугарски, азиски, италијански, мексикански, медитерански, балкански, вегетаријански и месни јадења, тестенини, избор на пекарски производи, слатко бифе со разновидни десерти, диетален дел, свежо сезонско овошје, бебешко и детско мени, чај, сокови

Се вклучено: пакетот вклучува:

Појадок (шведска маса):
разновидни топли и ладни јадења, солени и слатки закуски, англиски појадок, специјалитети од јајца, разни млечни производи, ладно месо и сирења, избор на пекарски производи, шоу готвач со различни топли палачинки и вафли, житарки и мешунки, свежо сезонско и сушено овошје, избор на џемови од овошје, различни видови преливи, свеж зеленчук, јаткасти плодови, дел за исхрана, мени за бебиња и деца, кафе, чај, сокови

Доцен појадок (шведска маса)
топли и ладни закуски, сендвичи, сезонско овошје, мали слатки, солени, диететски дел

Попладневни закуски (шведска маса)
топли и ладни закуски, сезонско овошје, сендвичи, мали колачи, ѓевреци, слатко шведска маса со домашни десерти, диететски дел

Ручек (шведска маса):
избор на свежи витамински салати и супи, богат избор на јадења од бугарската и интернационалната кујна, специјални тематски вечери – бугарски, азиски, италијански, мексикански, медитерански, балкански, вегетаријански и месни јадења, тестенини, избор пекарски производи, слатко бифе со разновидни десерти, диетален дел, свежо сезонско овошје, бебешко и детско мени, чај, сокови

Вечера (шведска маса):
избор на свежи витамински салати и супи, богат избор на јадења од бугарската и интернационалната кујна, специјални тематски вечери – бугарски, азиски, италијански, мексикански, медитерански, балкански, вегетаријански и месни јадења, тестенини, избор пекарски производи, слатко бифе со разновидни десерти, диетален дел, свежо сезонско овошје, бебешко и детско мени, чај, сокови