Tresor Sousouras 4*

Мал, удобен хотел на неколку метри од самата плажа. Располага со просторни соби, нуди комфорт, голем базен, ресторан, бар и интернет конекција.

Локација – Ханиоти, на 5 км од Полихроно и Пефкохори (25 минутно пешачење по главниот пат)

Хотелски услуги – Автобуска постојка, базен, интернет, ТВ салон, детски базен, бар, пакет за добредојде

*со доплата – сеф (на рецепција), чадори и лежалки на плажа

*бесплатни услуги – интернет на цела површина

Соби – Располагаат со централна клима (Јули – Август), телефон, интернет, сателитска ТВ, папучи, фен, пегла и даска за пеглање. Вино и овошје за добредојде.

Singles & Doubles (~ 22 sq.m), Suites Family 2-Bedroom (~ 65 sq.m)Плажа – Преку улицата на околу стотина метри се наоѓа песочно шљункастата плажа уредена со чадори и лежалки кои се доплаќаат. 

Ценовник

TRESOR SOUSOURAS ****HANIOTI                     www.tresor-sousouras.gr          
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН
127.04-31.0501.10-15.1001.06-16.0620.09-30.0917.06-03.0708.09-19.0904.07-15.0727.08-07.0916.07-26.08
SINGLE STANDARD
1AD557997118172
PREMIUM ROOM
2AD+1CH ( 2-5.99 )6880103118172
2AD+1CH ( 0-1.99 )6880103118172
2AD+1CH ( 6-12.99 )8599129147215
3AD89107140159233
2AD6880103118172
EXECUTIVE ROOM
2AD+1CH ( 6-12.99 )147198269326340
2AD+1CH ( 2-5.99 )118159215261272
2AD+1CH ( 0-1.99 )118159215261272
3AD159214291352367
2AD118159215261272
SUITE
2AD+2CH( 0-1.99,0-1.99 )132186252299313
2AD+2CH( 2-5.99,0-1.99 )132186252299313
2AD+2CH( 2-5.99,2-5.99 )132186252299313
2AD+2CH( 6-12.99,0-1.99 )132186252299313
2AD+2CH( 6-12.99,2-5.99 )132186252299313
2AD+2CH( 6-12.99,6-12.99 )132186252299313
3AD+1CH( 0-1.99 )132186252299313
3AD++1CH( 2-5.99 )132186252299313
3AD+1CH( 6-12.99 )132186252299313
4AD132186252299313
2AD+1CH ( 0-1.99 )132186252299313
2AD+1CH ( 2-5.99 )132186252299313
2AD+1CH ( 6-12.99 )132186252299313
3AD132186252299313
2AD132186252299313
Мин. престој24455
Stayover tax 3 EUR по соба на ден , се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД
CANCELLATION POLICY14 – 8 Days Before Arrival 80% of agreed amount7 – 1 Days Before Arrival 100% of agreed amountNon Show 100% of Agreed amountEarly Departure 100% of remaining amount
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 29.02.2024 12% ПОПУСТ ( ВАЖИ ЗА EXECUTIVE ROOM И SUITE )
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 29.02.2024 10% ПОПУСТ ( ВАЖИ ЗА SINGLE STANDARD И PREMIUM ROOM )
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2024 10% ПОПУСТ
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

Галерија

Локација