Potidea Palace 4+*

Хотелот Потидеа Палас, на само 65 км од Солун и на само 1 км од Потидеа, се наоѓа во привилегирана област, помеѓу два заливи, уживајќи во прекрасниот панорамски поглед на врвовите на планината Олимп и спектакуларното зајдисонце. Современата структура е во совршена хармонија со зелената околина, нудејќи можности за спокојство и релаксација на оние кои бараат препознатлив, висококвалитетен одмор….
Хотелски комплекс се состои од главната зграда и 9 двокатни помали згради. Хотелот нуди голем базен со свежа вода, посебен детски базен, бесплатни лежалки, чадори, два тениски терени, одбојка на плажа, внатрешен мини-клуб и игралиште на отворено специјално направени за задоволство на најмладите гости.Гостите имаат на располагање  мини-маркет, продавници, фитнес центар, сауна, 24-часа рецепција,паркинг, сеф ( во собите), остава за багаж, ТВ сала, бар на плажа, конференциски услуги, ресторан, бар, снек бар покрај базен, wifi интернет, вечерни забави како што се фолклорни настани или изведби во живо од професионални забавувачи (и анимациски програми). Хотелот нуди и Спа центар, детски клуб и винарска визба. Објектите за спортови на вода и услугите за нуркање се исто така достапни директно во хотелот.*Со доплата: rent a car, фризер/бербер, џакузи, сауна, салон за убавина, внатрешен базен со џакузи, масажи, Спа, доктор на повик( на барање), чување деца ( на барање), сервис за перење
 Во текот на зимата 2020 година хотелот беше реновиран.Сите негови јавни објекти вклучувајќи ја и теретаната и сите типови соби беа целосно реновирани, вклучувајќи го и мебелот.
Услуга: Ultra all inclusive

Ценовник

POTIDEA PALACE 4+ * NEA POTIDEA                                                                      www.potidea-palace.com
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – УЛТРА СЕ ВКЛУЧЕНО
2/129.04-24.0525.05-03.0604.06-14.0615.06-24.0625.06-12.0713.07-21.0722.07-23.0824.08-03.0904.09-16.0917.09-30.0901.10-22.10
DELUXE FAMILY ROOM
2 ADL246291309356408448494448367318246
3 ADL307363386445510561617561459397307
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)246291309356408448494448367318246
1 ADL + 2 CHD (2-11.99)246291309356408448494448367318246
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)246291309356408448494448367318246
2 ADL + 2 CHD (2-11.99)282334355409469516568516422365282
3 ADL + 1 CHD (2-11.99)307363386445510561617561459397307
DELUXE ROOM
2 ADL214255270313358394435394320279214
1 ADL214255270313358394435394320279214
3 ADL268318338392448493544493400349268
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)214255270313358394435394320279214
1 ADL + 2 CHD (2-11.99)214255270313358394435394320279214
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)214255270313358394435394320279214
DELUXE ROOM SEA VIEW
2 ADL234275295338394433476433349302234
1 ADL234275295338394433476433349302234
3 ADL293344369423493541594541437378293
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)234275295338394433476433349302234
1 ADL + 2 CHD (2-11.99)234275295338394433476433349302234
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)234275295338394433476433349302234
ECONOMY ROOM ROAD VIEW
2 ADL189223239275322354390354282246189
1 ADL189223239275322354390354282246189
3 ADL237279299344403442487442352307237
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)189223239275322354390354282246189
1 ADL + 2 CHD (2-11.99)189223239275322354390354282246189
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)189223239275322354390354282246189
JUNIOR SUITE
2 ADL284336358412455500550500424370284
1 ADL284336358412455500550500424370284
3 ADL355420448515569625687625530462355
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)284336358412455500550500424370284
1 ADL + 2 CHD (2-11.99)284336358412455500550500424370284
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)284336358412455500550500424370284
2 ADL + 2 CHD (2-11.99)327386412474523575632575487425327
3 ADL + 1 CHD (2-11.99)355420448515569625687625530462355
SUITE
2 ADL309365390448512563620563462401309
1 ADL309365390448512563620563462401309
3 ADL386456487561639704775704577501386
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)309365390448512563620563462401309
1 ADL + 2 CHD (2-11.99)309365390448512563620563462401309
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)309365390448512563620563462401309
2 ADL + 2 CHD (2-11.99)355420448516588648713648531461355
2 ADL + 3 CHD (2-11.99)355420448516588648713648531461355
3 ADL + 1 CHD (2-11.99)386456487561639704775704577501386
3 ADL + 2 CHD (2-11.99)432511546628716789868789647562432
SUITE SEA VIEW
2 ADL340401428494561617678617507442340
1 ADL340401428494561617678617507442340
3 ADL425501535617701772848772634552425
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)340401428494561617678617507442340
1 ADL + 2 CHD (2-11.99)340401428494561617678617507442340
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)340401428494561617678617507442340
2 ADL + 2 CHD (2-11.99)391461492568645710780710583508391
2 ADL + 3 CHD (2-11.99)391461492568645710780710583508391
3 ADL + 1 CHD (2-11.99)425501535617701772848772634552425
3 ADL + 2 CHD (2-11.99)476562599691786864950864710618476
SUPERIOR ROOM
2 ADL205241257297343376415376304266205
1 ADL205241257297343376415376304266205
3 ADL256301321372428470518470380332256
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)205241257297343376415376304266205
1 ADL + 2 CHD (2-11.99)205241257297343376415376304266205
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)205241257297343376415376304266205
Минимум престој23444554432
Stayover tax 3 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД
Cancellations: 14 night(s) prior to arrival date charge : 30% from booking price ; 7 night(s) prior to arrival date charge : 100% from booking price
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 28.02.2022 20% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 29.04 ДО 14.06.2022 И ОД 04.09 ДО 22.10.2022 ЗА МИНИМУМ 5 НОЌЕВАЊА( НЕ ВАЖИ ЗА SUITE И SUITE SEA VIEW)
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 28.02.2022 15% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 15.06 ДО 03.09.2022 ЗА МИНИМУМ 5 НОЌЕВАЊА( НЕ ВАЖИ ЗА SUITE И SUITE SEA VIEW)
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 28.02.2022 25% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 29.04 ДО 14.06.2022 И ОД 04.09 ДО 22.10.2022 ЗА МИНИМУМ 5 НОЌЕВАЊА( ВАЖИ ЗА SUITE И SUITE SEA VIEW)
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 28.02.2022 20% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 15.06 ДО 03.09.2022 ЗА МИНИМУМ 5 НОЌЕВАЊА( ВАЖИ ЗА SUITE И SUITE SEA VIEW)
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

Галерија

Локација