Еден од најдобрите избори кога станува збор за фамилијарен или одмор за двајца. Хотелот идеално е лоциран на златно песочна плажа на источниот брег на Касандра, Халкидики. 24 часовна рецепција, селекција на ресторани кои служат традиционална и интернационална кујна, детско игралиште, внатрешен и надворешен базен и уште многу други услуги. Хотелот е член на ланецот Г-хотели кои се синоним за квалитетна услуга.
Локација – 2 км од Калитеа, 80 км од аеродромот Македонија. Во секое време може да направите прошетка низ Калитеа и да уживате во убавините на ресортот. Наоколу има многу сувенирници, таверни, прекрасна променада и познатите клубови на Халкидики.
Хотелски услуги – Конференциска сала (3 простории со капацитет од 200 места), паркинг, менувачница, црква, мини маркет, детски клуб, анимација за деца, ресторан, таверна на плажа, бар, аеробик, ноќен клуб
*со доплата – сеф, нуркање, спорт на вода, тенис, масажа, чадори и лежалки на плажа, пешкири на плажа (доплата + депозит)
*бесплатни услуги – интернет на јавни површини, паркинг
Соби – Располагаат со централна клима (Јули – Август), сателитска ТВ, сеф (со доплата), фен и балкон.
Singles (~ 20 sq.m), Doubles for single use SSV (~ 25 sq.m), Doubles SSV (~ 25 sq.m), Doubles Bungalow GV (~ 28-30 sq.m), Doubles Bungalows 1-st line (~ 28-30 sq.m), Suites SSV / SV (~ 33 sq.m), Doubles IRA Building (~ 17 sq.m), Suites Ira Building (~ 50 sq.m)
Плажа – Хотелот има долга песочна плажа која се смета за една од најубавите на Касандра. Чадорите и лежалките се доплаќаат. Можете да ги посетите и околните плажи кои се во близина од 1-2 км. Поради прстовидната форма на Касандра околните плажи се со кристална чиста вода и се наградени со околу 30 сини знаменца – најмногу во Европа. 

Ценовник

PALLINI BEACH 4* KALITHEA                 
www.g-hotels.gr
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
425.04-19.0509.10-27.1020.05-09.0625.09-08.1010.06-23.0611.09-24.0924.06-21.0721.08-10.0922.07-20.08
Double Room for Single Use6088116130150
Double Room Side Sea View3754707991
Трето лице70%70%70%70%70%
1 дете од 2-11.99 г.ГратисГратисГратисГратисГратис
Bungalow 1st Row48658495109
Трето лице70%70%70%70%70%
1 дете од 2-11.99 г.ГратисГратисГратисГратисГратис
2 дете од 2-11.99 г.40%40%40%40%40%
Bungalow 2nd Row3754758498
Трето лице70%70%70%70%70%
1 дете од 2-11.99 г.ГратисГратисГратисГратисГратис
2 дете од 2-11.99 г.40%40%40%40%40%
Bungalow 3rd or 4th row3550707991
Трето лице70%70%70%70%70%
1 дете од 2-11.99 г.ГратисГратисГратисГратисГратис
2 дете од 2-11.99 г.40%40%40%40%40%
Suite Front Sea View5680105119138
Трето лице50%50%50%50%50%
Четврто лице35%35%35%35%35%
1 дете од 2-11.99 г.ГратисГратисГратисГратисГратис
2 дете од 2-11.99 г.40%40%40%40%40%
Suite Site Sea View507594108127
Трето лице50%50%50%50%50%
Четврто лице35%35%35%35%35%
1 дете од 2-11.99 г.ГратисГратисГратисГратисГратис
2 дете од 2-11.99 г.40%40%40%40%40%
Полупансион1414141414
1 дете од 2-11.99ГратисГратисГратисГратисГратис
2 дете од 2-11.9940%40%40%40%40%
Мин. Престој22344
Stayover tax EUR пособа на ден , се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД
Cancellation policy:For cancellations made from 7 days to 5 days prior to arrival, 1 night cancellation fees.For cancellations made 4 days to 3 days prior to arrival , 30% cancellation fees.For cancellations made 2-1 days prior to arrival, 60% cancellation fees.For non-show or early departure, 100% cancellation fees
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 28.02.2022 25% ПОПУСТ (BB,HB)
УПЛАТА 25% ВЕДНАШ И 75% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

Галерија

Локација