Porfi Beach 3+

Сместен е во опкружување на преубава борова шума, само на неколку метри од плажа. Составен е од двоспратни и триспратни згради. Идеално место за опуштен семеен одмор. Никити, место со развиена туристичка инфраструктура и многу популарно меѓу туристите. Исто така Никити е најголем центар за производство на мед во Грција. 

Локација: се наоѓа на полуотровот Ситонија, 3км од местото Никити, 2.5км од местото Метаморфози,  23км од Неос Мармарас.

Хотелски услуги: паркинг, мини маркет, градски превоз (aвтобуска станица на 50м од хотелот), тв сала, лекар, интернет, базен, детски базен, детско игралиште, ресторан, ресторан на кровот, таверна, скара (еднаш неделно), бар покрај базенот, спортови на вода, пикадо, анимации (аква аеробик-3 пати неделно, зумба, грчка вечер-1 неделно). 

*со доплата: хемиско чистење на облека, чадори, лежалки и пешкири за плажа, дадилка (на барање), тенис, билјард, велосипеди, сеф (во соба).

Услуга: BB, HB.

Tип на соби: 87 соби. Promo Rooms (~20 м2), Single Rooms (~20 м2), Double Room (~20 м2), Double Superior (~23-25 м2), Junior Suites (~37-40 м2), Family Rooms Superior (~28-32 м2), Suites Family (~47м2). Собите се опремени со клима, фрижидер, тв, телефон, бања, фен, балкон/тераса. 

Плажа: 0м од морето, шљункасто-песочна, влезот во морето од едната страна е камчест, од другата страна песочен и шљункаст. 

Ценовник

PORFI ***+ NIKITI                     www.porfi.gr
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
0/1/430.04-02.0623.09-13.1003.06-23.0613.09-22.0924.06-14.0726.08-12.0915.07-25.08
Single Standard5680102133
Double Standard36496583
Promo Double33456078
Double Superior415575101
Трето лице70%70%70%70%
1 дете од 2-11.99 год.ГратисГратисГратисГратис
Family Room up to 4 pax Superior487293120
Трето лице70%70%70%70%
1 дете од 2-11.99 год.ГратисГратисГратисГратис
дете од 2-11.99 год.50%50%50%50%
Junior Suite6097122140
Трето лицеГратисГратисГратисГратис
1 дете од 2-11.99 год.ГратисГратисГратисГратис
Family Suite up to 4 pax74111136160
Трето лицеГратисГратисГратисГратис
Четврто лицеГратисГратисГратисГратис
1 дете од 2-11.99 год.ГратисГратисГратисГратис
2 дете од 2-11.99 год.ГратисГратисГратисГратис
Полупансион18181818
Деца од 2-11.99 год.9999
Baby Cot5555
Минимум престој2344
Опис:базен,ресторан,таверна,пул бар,кафе бар,фитнес,тенис
Соби:клима, балкон ,ТВ,фрижидер,фен
Stayover tax 1.5 EUR по соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД
1.Baby cot is charged 5 euros per night, payable on the spot.2.Cancellation policy:7-3 days prior to arrival, 2 nights cancellation fees2-0 days prior to arrival, 100% feesNon show or early departure, 100%
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.01.2024 20% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2024 15% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2024 10% ПОПУСТ
УПЛАТА 30% ВЕДНАШ И 70% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

Галерија