Hotel “PILALIDIS” 3* – Пефкохори

Хотел “Pilalidis” се наоѓа на 150m од плажа и околу 300m од центарот на Пефкохори под главниот пат во крајниот дел на Пефкохори.
Хотелски соджини: Се состои од главна зграда во која се наоѓа Рецепција со Lobby bar и Ресторан, голем хол со фотељи каде гостите си го остваат багажот на денот на сместување и заминување со бесплатен Wi-Fi интернет. Неколку вили од кои секоја oд по 4 до 6 студија на приземје и 1-ви кат, опкружени со преубаво уредениот, огромен двор со многу зеленило, палми, трева, голем и мал (детски) базен, со лежалки, бар за пијалоци покрај базенот, игачки за деца.. Идеално место за одмор и релаксација. Во непосредна близина на хотелот се наоѓа пекара, маркет и ресторани за брза храна.
Хотелско сместување: Сместувачките капацитети се од типот апартман – мазонет (на високо приземје веднаш до рецепцијата и наспроти базенот). Распоред на мазонетите: На долниот кат (приземје) е комплетно опремена мини кујна со фрижидер од средна големина, софа на спуштање каде може да спијат  две деца или две возрасни лица, маса со четири столици, на вториот кат со внатрешни скали има брачен кревет, гардеробер,  клима (со доплата 5€ од ден се плаќа на рецепција), купатило, TV, гардеробер, тераса со масичка и столчиња со прекрасен поглед кон базенот или одлично уредената градина.. Ви посакуваме пријатен престој.

НАПОМЕНА

 • Цените се дадени за наем на апартман-мазонет без вклучен превоз;
 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • Во апартман плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице – БЕСПЛАТНО сместување, плаќаат само превоз;
 • Максимално сместување
        – во 2+2 мазонет – 2 возрасни и 2 деца или  4 возрасни.
 • Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време).
 • Превоз од: Куманово / Штип / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија.
 • Автобусот ги остава/зема патниците на околу 10m од хотелот на булеварот.
 • Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН на рецепција и покрај базенот.
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 5% попуст на вториот термин;
 • Доплата за туристичка такса – 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
 • Доплата за клима – 5€ од ден, на рецепција во Хотелот;
 • Доплата за само превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
Галерија