Сивири е малиот рај на Халкидики во Грција. Ова мало крајбрежно селце, сместено на западниот дел на полуостровот Касандра, претставува вистинска оаза на прекрасни плажи и природни убавини.

Сивири се идентификува со:

🏖️ Прекрасни Плажи: Белиот песок и кристално чистата вода создаваат идеални услови за опуштање и капење. Плажите на Сивири се познати по својата чистота и широкиот бел песок.

🌿 Природа: Селото е опкружено со борови, зелени градини и прекрасни пешачки стази.

🍽️ Храна: Во Сивири ќе најдете одлични ресторани и таверни каде што може да уживате во автентичниот грчки вкус.

🌅 Зајдисонце: Не пропуштајте го прекрасниот залез над Егејското море. 

🛍️ Шопинг и Забава: Селото има мал број на бутици, кафулиња и барови.

HOTEL CALYPSO 3*

Опис: Хотел Calypso 3* е поставен во мирно опкружвање со борова шума, во селцето Сивири, на првиот крак на Халкидики, Касандра. Од најблиската плажа е оддалечен 7 мин пешачење, додека центарот на селото каде гостите ќе најдат бројни туристички содржини е на 600м оддалеченост. 

Сместување: хотелот располага со 22 соби Секоја од собите е опремена со тоалет со туш кадичка или када, клима уред, мини фрижидер со комора за замрзнување, сателитска телевизија, фен, сеф и балкон со гарнитура за седење. 

Услуга: BB ноќевање со појадок на база шведска маса, можност за а ла карт доплата за ручек / вечера во таверна Александрос 

Хотелски содржини: рецепција, отворен базен, детски базен, бар покрај базен, лежалки и чадори покрај базен, сала за појадок, Wi-Fi интернет

Локација: на првиот крак Касандра, во селцето Сивири

ПериодDouble Room
Bed & Breakfast
Triple
Bed & Breakfast
Double Bunk Bed
Bed & Breakfast
App One Bedroom
Bed & Breakfast
26.05.2024
7 ноќи
139159139189
02.06.2024
7 ноќи
179199179239
09.06.2024
7 ноќи
199219199259
16.06.2024
7 ноќи
219239219279
23.06.2024
7 ноќи
229249229289
30.06.2024
7 ноќи
249269249289
07.07.2024
7 ноќи
269289269329
14.07.2024
7 ноќи
289309289349
21.07.2024
7 ноќи
299319299359
28.07.2024
7 ноќи
359379359419
04.08.2024
7 ноќи
359379359419
11.08.2024
7 ноќи
359379359419
18.08.2024
7 ноќи
279299279339
25.08.2024
7 ноќи
239259239299
01.09.2024
7 ноќи
189209189299
08.09.2024
7 ноќи
159179159219
15.09.2024
7 ноќи
139159139199