Aristoteles Holiday Resort 4*

Опис: хотелот се состои од 10 двоспратни и троспратни згради распоредни на површина од ~134.000 m2 во стил на амфитеатар. Голем избор на соби, пространа територија, СПА центар, барови, спортски и забавни програми. Хотелот е реновиран 2017-2018 год, реновирани се сите соби (тоалети и мебел), главниот ресторан со отворена тераса  (~200 m2), нов концепт на шведска маса, нов отворен базен само за возрасни (18+), реновиран бар покрај базен и бар на плажа. 

Локација: полуостровот Атос, 3км од Уранополис, 113км од аеродромот во Солун. Хотелот е лоциран во близина на живописното гратче Уранополис, од каде може да заминете на крстарење околу југозападната обала на Атос. 

Хотелски услуги: 7 конференциски сали, паркинг, надворешен базен, внатрешен затоплен базен (бесплатно), надворешен базен само за возрасни (во близина на тениските терени), теретана (бесплатно), Wi-Fi интернет на јавни површини (бесплатно), мини маркет (во летна сезона), перална/сушална (со доплата), интернет катче (со доплата), автобуска постојка на 300м, СПА центар работи во летна сезона; затворен затоплен базен бесплатно, џакузи, амам, козметички третмани, масажи, маникир, педикир, фризер (на барање), справи за вежбање (бесплатно), главен ресторан, ресторан а ла карт, бар покрај базен, бар на плажа, игралиште за деца, детки базен, тенис (рекети со депозит), кошарка, одбојка (бесплатно), пинг понг (бесплатно), одбојка на плажа, билијард (со доплата), дневна и ноќна анимација (неколку пати неделно). 

Сместување: вкупно 250 соби: Double Rooms SV/GV (~16 m2), Doubles 3 pax SV (~16 m2),  Doubles Superior SV (~30-35 m2), Doubles Superior 4 pax (~30-35 m2), Family 2 Rooms (~40-45 m2), Maisonettes (~40-45 m2). Собите се опремени со: клима, фрижидер, сателитска ТВ, телефон, тоалет со када/туш, сет за бања, фен и пегла (на барање, со депозит), сеф, балкон/тераса. Тип на дополнителен кревет – софа/фотеља/кревет на расклопување. 

Плажа: песочно-шњункаста со сино знаменце на 120м преку подземен премин, лежалки и чадори (бесплатно), пешкири (со доплата)Дополнителни информации: не е дозволен престој за домашни миленици, нема услови за лица со посебни потреби 

Ценовник

ARISTOTELES HOLIDAY RESORT&SPA **** OURANOUPOLIS www.aristoteles.gr
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА –СЕ ВКЛУЧЕНО
401.05-20.0530.09-31.1021.05-30.0609.09-29.0901.07-04.0826.08-08.0905.08-25.08
Double Standard46576678
Double Standard Sea View49616882
Double Superior51677489
Трето лице80%80%80%80%
1 дете од 2-11.99 г.ГратисГратисГратисГратис
Triple Superior55697895
Трето лице80%80%80%80%
1 дете од 2-11.99 г.ГратисГратисГратисГратис
2 дете од 2-11.99 г.50%50%50%50%
Family Room Garden View678192104
Трето лице70%70%70%70%
Четврто лице70%70%70%70%
1 дете од 2-11.99 г.ГратисГратисГратисГратис
2 дете од 2-11.99 г.50%50%50%50%
Maisonette728798109
Трето лице70%70%70%70%
Четврто лице70%70%70%70%
1 дете од 2-11.99 г.ГратисГратисГратисГратис
2 дете од 2-11.99 г.50%50%50%50%
Single Room6993106129
Release period37714
Опис: целосно климатизиран,бар на плажа,арт шоп,ресторан,таверна,бар,пул бар,базен,детски базен,хидромасажа,мини маркет,тенис, кошарка,сеф,видео игри,анимација,мини клуб, таверна, бус, СПА центар,затворен базен
Соби: клима,телефон,ТВ,мини бар,балкон
Stayover tax 3 EUR по соба на ден , се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД
Cancellation & No-Show PolicyFor every cancellation or change of dates within the release period, the hotel has the right to charge an amount equal to two-night stay, per room in respect of our cancellation fees.Should there be a no-show; the hotel has the right to require an amount equal to three-night stay, per room as no-show fees.
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2021 20% ПОПУСТ ( УПЛАТА 50% ДО 31.01.2022 И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ )
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2022 15% ПОПУСТ ( УПЛАТА 50% ДО 30.04.2022 И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ )
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2022 10% ПОПУСТ ( УПЛАТА 50% ДО 15.05.2022 И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ )

Галерија

Локација