Ammon Zeus Hotel 5*

AMMON ZEUS 5*
Опис: хотелот е поставен на долга песочна плажа во близина на популарниот центар на Калитеа. Се карактеризира со светли, пространи соби, располага со ресторан, барови, интернет, фитнес, водени спортови и квалитетна услуга. Во неспоредна близина на најпознатите ноќни клубови и дискотеки на Халкидики. Хотелот е целосно реновиран во 2018 и е погоден за сите категории на туристи.


Локација: Касандра, 300м од центарот на Калитеа, на прва линија од море.
Хотелски услуги: автобуска постојка на 300м, хемиско чистење/перење (со доплата), надворешен базен со слатка вода (затоплен во април, мај и октомври), конференциска сала, теретана (бесплатно), поврзани соби, паркинг (со доплата), собна услуга (со доплата), Wi-Fi интернет на јавни површини (бесплатно),  СПА центар (Ammon Zeus SPA)  услуги со доплата: сауна, амам, масажа, третмани за лице и тело. 
Плажа: пред хотелот, приватна песочна плажа наградена со сино знаменце,  лежалки и чадори (бесплатно), пешкири за на плажа (со депозит).
Ресторани и барови: коктел бар, снек бар, бар покрај базен, главен ресторан.
Спорт: спортови на вода (со доплата).
Забава: жива музика.

Дополнителни информации: погодности за лица со посебни потреби, не е дозволен престој за домашни миленици. 

Ценовник

AMMON ZEUS 5* KALITHEA                                                          www.ammon-zeus.gr
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2/430.04.24
16.05.24
17.05.24
01.06.24
02.06.24
16.06.24
17.06.24
30.06.24
01.07.24
21.07.24
22.07.24
22.08.24
23.08.24
09.09.24
10.09.24
23.09.24
24.09.24
31.10.24
DELUXE ROOM GARDEN VIEW
2 ADL133151194236279304279194151
1 ADL133151194236279304279194151
3 ADL153174224271321350321224174
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)133151194236279304279194151
1 ADL + 2 CHD (2-11.99)133151194236279304279194151
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)133151194236279304279194151
DELUXE ROOM SEA FRONT
2 ADL162188242295348377348242188
1 ADL162188242295348377348242188
3 ADL187216279339400434400279216
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)162188242295348377348242188
1 ADL + 2 CHD (2-11.99)162188242295348377348242188
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)162188242295348377348242188
DELUXE SINGLE ROOM GARDEN VIEW
1 ADL112129167223264293264167129
ECO ROOM FIRST FLOOR
2 ADL126144185224265293265185144
1 ADL126144185224265293265185144
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)126144185224265293265185144
PENTHOUSE SUITE SEA FRONT
2 ADL274313402492579629579402313
1 ADL274313402492579629579402313
3 ADL274313402492579629579402313
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)274313402492579629579402313
1 ADL + 2 CHD (2-11.99)274313402492579629579402313
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)274313402492579629579402313
2 ADL + 2 CHD (2-11.99)274313402492579629579402313
3 ADL + 1 CHD (2-11.99)274313402492579629579402313
4 ADL274313402492579629579402313
PREMIUM ROOM SEA FRONT
2 ADL197224277329384416384277224
1 ADL197224277329384416384277224
3 ADL226258318379442479442318258
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)197224277329384416384277224
1 ADL + 2 CHD (2-11.99197224277329384416384277224
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)197224277329384416384277224
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН
DELUXE ROOM GARDEN VIEW
2 ADL185204247288332357332247204
1 ADL159177221262305330305221177
3 ADL231253302350400429400302253
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)173191234276319344319234191
1 ADL + 2 CHD (2-11.99)186205248289333358333248205
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)199217261302345371345261217
DELUXE ROOM SEA FRONT
2 ADL215240295348400430400295240
1 ADL189214269321374404374269214
3 ADL266295358418479513479358295
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)202228282335388417388282228
1 ADL + 2 CHD (2-11.99)216241296349401431401296241
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)229254309361414444414309254
DELUXE SINGLE ROOM GARDEN VIEW
1 ADL138156193249290319290193156
ECO ROOM FIRST FLOOR
2 ADL178197238277318345318238197
1 ADL152170212250292319292212170
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)166184225264305333305225184
PENTHOUSE SUITE SEA FRONT
2 ADL327366455544631681631455366
1 ADL301340429518605655605429340
3 ADL353392481571657708657481392
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)314353443532619669619443353
1 ADL + 2 CHD (2-11.99)328367456545632683632456367
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)341380469558645695645469380
2 ADL + 2 CHD (2-11.99)354393483572659709659483393
3 ADL + 1 CHD (2-11.99)367406495584671722671495406
4 ADL380418508597684734684508418
PREMIUM ROOM SEA FRONT
2 ADL249277329382437469437329277
1 ADL223250303356410443410303250
3 ADL305337397458521558521397337
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)237264317369424456424317264
1 ADL + 2 CHD (2-11.99250278330383438470438330278
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)263290343396451483451343290
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – КОМПЛЕТ ПАНСИОН
DELUXE ROOM GARDEN VIEW
2 ADL229247290332375400375290247
1 ADL181199242284327352327242199
3 ADL297318368415465494465368318
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)205223266308351376351266223
1 ADL + 2 CHD (2-11.99)229247290332375400375290247
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)253271314356399424399314271
DELUXE ROOM SEA FRONT
2 ADL258284338391444473444338284
1 ADL210236290343396425396290236
3 ADL331360423483544578544423360
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)234260314367420449420314260
1 ADL + 2 CHD (2-11.99)258284338391444473444338284
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)282308363415468497468363308
DELUXE SINGLE ROOM GARDEN VIEW
1 ADL160177215271312341312215177
ECO ROOM FIRST FLOOR
2 ADL222240281320361389361281240
1 ADL174192233272313341313233192
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)198216257296337365337257216
PENTHOUSE SUITE SEA FRONT
2 ADL371409499588675725675499409
1 ADL322361451540627677627451361
3 ADL418457547636723773723547457
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)346385475564651701651475385
1 ADL + 2 CHD (2-11.99)371409499588675725675499409
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)394433523612699749699523433
2 ADL + 2 CHD (2-11.99)418457547636723773723547457
3 ADL + 1 CHD (2-11.99)443481571660747797747571481
4 ADL467505595684771821771595505
PREMIUM ROOM SEA FRONT
2 ADL293320373425480512480373320
1 ADL245272325377432464432325272
3 ADL370402462523586623586462402
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)269296349401456488456349296
1 ADL + 2 CHD (2-11.99293320373425480512480373320
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)317344397449504536504397344
Минимум престој555555555
Stayover tax 4 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.01.2024 15% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2024 10% ПОПУСТ
ПОПУСТОТ СЕ ПРЕСМЕТУВА САМО НА ЦЕНАТА ЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК(FORMULA: BB RATES * EBD + HB or FB SUPPLEMENT)
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

Галерија

Локација