Mujen Lux Wellness & Spa 4****

На над 2000 метри надморска височина, во тивок дел на Копаоник, се наоѓа  MujEn Lux. Опкружен со недопрена природа, чиј поглед започнува секој ден со задоволство, ќе ви овозможи врвен одмор на Копаоник. Тие се наменети за сместување на повремени патници, скијачи, студенти, ученици, вљубени парови, љубители на планина, неразделни пријатели, работни колективи и семејства. Опремени да ви понудат луксуз, функционалност и удобност истовремено, апартманите MujEn Lux, по првиот престој, стануваат место кое го сакате и место во кое секогаш се враќате.

Wellness & Spa центарот овозможува целосна релаксација, ментално одвојување од секојдневниот стрес. Со релаксирачка музика и примамлив мирис на есенцијални масла, изберете масажа што ќе ве релаксира и ќе го осветли денот. Во пријатен ориентален амбиент, можете да ја подобрите виталноста на целото тело со голем избор на масажи. Опуштете го вашето тело и зајакнете го вашето здравје во инфрацрвена и финска сауна, џакузи, парна бања, затворен базен или на тепидариум со поглед на долината.

Заокружете го идеалниот ден уживајќи во ресторанот MujEn со избрани автентични кулинарски специјалитети со внимателно зачувани традиционални кулинарски елементи. Богати ароми, уникатен вкус на јадења што ја следат секоја сезона дава посебна нота во елегантен амбиент со прекрасен поглед на падините на Копаоник.

Ценовник

Цените се дадени по лице за пакет 7 ноќи
Тип на сместувањеБр на лицаУслуга28.11
05.12
05.12
19.12
19.12
26.12
26.12
02.01
02.01
23.01
23.01
13.02
13.02
20.02
20.02
27.02
27.02
06.03
06.03
13.03
13.03
03.04
Бр на ноќи77777777777
Studio3-4HB466518466840518466840518466518466
Standart Apartman5HB413460413665460413665460413460413
Superior Apartman6HB460506460770506460770506460506460

Во цената е вклучено:
– Сместување на база појадок и вечера;
– Неограничено користење на Wellness & Spa центар (затворен базен, џакузи, финска сауна, инфра црвена сауна, парна бања, солена соба, тапидариум…);
– Wi-Fi;
– Трансфер до центар на Копаоник (неколку пати во денот распоред на рецепција);
– Надворешен паркинг (лимитиран капацитет);
– Baby Cot (со претходна резервација);

Попусти и доплати:
– Дете до 1,99 години во присуство на 2 возрасни лица во 1/2 соба – ГРАТИС;
– Дете 2- 11,99 години во присуство на 2 возрасни лица на дополнително легло 50% попуст;
– Доплата за еднокреветна соба 30% од цената на студио;
– Доплата за две лица во Standart и Superior апартман изнесува +30% по лице;

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1€ по лице на ден возрасни; Деца 7-15 години 0,50€ по лице на ден; Деца 6,99 години ГРАТИС;

Галерија

Локација