Katarino Spa Hotel 4*

www.hotelkatarino.com

Хотелот е лоциран на 12км од Банско во околината на Разлог, се наоѓа меѓу убавата природна средина на апсолутно недопрената шума.Хотел Катарино и модерниот СПА центар ќе Ви понудат топла атмосфера,богато мени,релаксација,безброј забави и можност за авантури на отворено.
Капацитет– 136 двокреветни соби сите соби се со приватна бања, WC, радио, сателитска ТВ, минибар, фен,џуниор суит(оделна спална соба,мини дневна со кујна, тераса, камин,)двокреветни лукс соби(со балкон),вила вихрен(две спални соби,дневна со кујна,камин,тераса) и вила тодорка(една спална соба,кујна,камин,тераса)

Хотелска содржина-SPA-центар,отворен и затворен базен,Фитнес сала,две тениски игралишта со димензии 76 метри / 16 м,интернет сала,фризерски салон,конференциски сали,ресторан со камин, скара, тераса со поглед на Пирин, музика во живо секоја вечер.
Механа “Клуб 840” со камин, скара, летна градина, лоби бар

Katarino Hotel & Spa  * * * *
ЦЕНИТЕ СЕ ПО СОБА ЗА 2 ЛИЦА01.12-22.12/202106.03-21.04/202223.12-28.12/202129.12-02.01/202203.01-09.01/202210.01-05.03/2022
СместувањеПолупансионПолупансионПолупансионПолупансионПолупансион
Двокреветна соба (2+1)102150€189€118€110€
Двокреветна соба со балкон (2+1)123€179€226€143€132€
Едноспален апартман (2+2)142€206260€163€152€
Едноспален апартман делукс(2+2)162€237€299€187€175€
Вила Вихрен (4+1)246359453285265
Туристичка такса по лице по престој – 5,00 еур,  дете од  2-12,99 – 50%
Деца од 0-5.99год на дополнителн легло бесплатно
Прво дете од 6 до 13.99год на дополнително легло 50% попуст
Второ дете од 7 до 13.99год на дополнително легло во апартман- бесплатно
Возрасен на дополнително легло 30% попуст од редовната сума

Галерија

Локација