Hot Springs 4*

Место за кратка содржина до 10-15 збора

Hot Springs Medical & Spa се наоѓа во месноста Бански пат во близина на селото Бања, меѓу три планини – Рила, Пирин и Родопите, сосема блиску до Разлог и само 5 минути возење до Банско. Се наоѓа на површина од околу 13 декари, со минерална вода, чии својства се познати со милениуми. Во хотелот се користи минерална вода од изворот.
Елегантен комплекс дизајниран во алпски стил.
Хотелот располага со Екслузивно СПА центар со топла минерална вода која извира со температура од околу 56°C и е со докажано лековити својства.
СПА зоната вклучува:
Базени – надворешни и внатрешни,
Сауни,
Парни бањи,
Контрастни тушеви,
Џакузи,
Џакузи процедури во самите базени,
Амам,
Солена соба,
Фински сауни (80°C и 90 °C),
Био сауна 65°C,
Ледена фонтана,
Тепидариум,
Лакониум,
Разни терапии,
ресторан во самата СПА зона, во која гостите можат да уживаат вкусна храна и пијалоци во бањарки.


Хотелот нуди уште првокласни ресторани со елегантен и модерен ентериер, парк, многу можности за спорт и релаксација како тенис / 2 тениски игралишта со стандардни димензии, затворени во текот на зимата и отворени во текот на летото /, фитнес, велосипедизам, ски гардероба, шатл до Банско, модерно опремена конференциска сала за 150 лица, голем подземен и надземниот паркинг, голема детска зона со игралиште.

Редовен ценовник за 2022 год.

ПериодДенови на престојДвокреветна соба – комфорт (2+0)Двокреветна соба – егзекутив (2+1)Алпин студио (2+2)Јуниор сјуит (2+2)Алпин апп (2+3)
02.01-05.03.2022
29.07-05.09.2022
Недела-четврток61€66€70€78€88€
Петок и сабота74€78€84€91€101€
06.03-28.07.2022
06.09-23.12.2022
Недела-четврток53€58€63€70€81€
Петок и сабота63€68€73€81€91€


ВИЛА СО 3 СПАЛНИ СОБИ(6+3)
02.01-28.07.2022
06.09-23.12.2022
29.07-05.09.2022
Недела-четвртокПеток и саботаНедела-четвртокПеток и сабота
314€374€364€440€

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат : 

 • Појадок и вечера 
 • Користење на СПА Центар – внатрешни и надворешни базени со минерална вода, сауна, парна бања, турска бања, ледена фонтана, солена соба, тепидариум, лакониум, фитнес 
 • Интернет, паркинг

СПЕЦИЈАЛНИ ПАКЕТИ :

 • 10% попуст за престој од 3 – 4 ноќевања 
 • 15% попуст за минимален престој од 5 ноќевања 

Минимален престој за викенд – 2 ноќевања

Дополнителни услови : 

 • За сместување во еднокреветна соба – 20% попуст од цената за 2 лица 
 • Дете до 5.99 год. – бесплатно 
 • Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – доплата 32€ на ден 
 • Второ дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – доплата 22€ на ден
 • Дете од 6-11.99 год. на редовно легло  75% посто плаќа од цената на возрасен
 • Трет возрасен на дополнително легло – доплата 43€ на ден
 • Четврт возрасен на дополнително легло – доплата 32€ на ден

Доплата за туристичка такса – 1€ по лице на ден

Галерија

Локација