Банско, Зима 2024 – Пакети со 2/3/4 полупансиони и вклучен превоз

Банско e рекреативен скијачки центар во Пирин, ситуиран на надморска височина од 925 м. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м.

Хотел Орфеј

/https://orphey.com/

Хотелот Orphey е луксузен хотел со четири ѕвездички чија единствена локација привлекува голем број на туристи во текот на целата година. Се наоѓа во тивок и пријатен дел на Банско, на само 5 минути од центарот и на 2 километри од првата станица на гондолата.

Хотелот нуди совршени услови за престој на семејства со деца, индивидуални посети како и групи. Хотелот нуди одлични услови за скијачите и сноубордерите како и за љубители на убаво време, забавни и убавината и свежиот воздух на Пирин. Располага со капацитети за организирање на конференции, семејни настани, прослави исл. Хотелот располага со двокреветни соби, луксузни двокреветни соби, фамилијарни соби и апартмани. сите луксузно уредени и опремени со сателитска телевизија, телефон, минибар, фен и балкон.

 • Затворен базен
 • Сауна
 • Парна Бања
 • Ресторан
 • Меана
 • Детско Катче
Програма

1 Ден:

Состанок со групата во 6:45 часот на Дрводекор. Поаѓање за Банско во 7:00 часот. Се патува преку граничен премин Деве Баир со попатни паузи заради одмор и царински формалности.Пристигнување во Банско околу 13:00 часот по локално време.

2/3/ ден

Појадок. Слободно време за индивидуални прошетки, рекреација или користење на СПА центарот на хотелот. Вечера. Ноќевање

Последен ден:

Појадок. Поаѓање за Скопје во 14:00 часот по локално време од пред хотел Орфеј-Банско. Пристигнување во Скопје околу 19:00 часот.

Локација на поаѓање и враќање

Скопје- Дрводекор (ул.Кеј 13-ти Ноември ББ), Куманово – Макпетрол Бензиска, Крива Паланка- Макпетрол Бензиска

Време на поаѓање

Скопје – 07:00 часот, Куманово – 7:30, Крива Паланка – 8:30

Време на враќање

14:00 часот по локално време

Во цената е вклучено
 • Ноќевања согласно избраниот термин со појадок и вечера во хотел Орфеј (Банско)
 • Вклучен автобуски превоз на релација: Скопје – Банско – Скопје
 • Kористење на СПА центар (базен, сауна, парна бања, фитнес)
 • Бесплатно Wi-Fi во рамките на целиот хотел
 • Обезбеден превоз до почетната станица на кабинковиот лифт, согласно распоредот на хотелот
Во цената не е вклучено
 • Патничко осигурување
 • Туристичка такса 1 евро на ден по лице
 • Се што надвор од програмата
Термин
 1. 02.01-05.01.2024( Вторник – Петок)3 HB со вклучен превоз – 8900 денари
 2. 05.01-08.01.2024(Петок – Понеделник)3 HB со вклучен превоз – 8900 денари
 3. 08.01-11.01.2024 ( Понеделник – Четврток)3 HB со вклучен превоз – 8600 денари
 4. 11.01- 14.01.2024 (Четврток – Недела)3 HB со вклучен превоз – 8900 денари
 5. 14.01-18.01.2024 ( Недела – Четврток)4 HB со вклучен превоз – 10800 денари
 6. 18.01-21.01.2024 ( Четврток – Недела)3 HB со вклучен превоз – 8900 денари
 7. 25.01-28.01.2024 (Четврток-Недела)3 HB со вклучен превоз – 8900 денари
 8. 02.02-04.02.2024 (Петок-Недела)2 HB со вклучен превоз – 6900 денари
 9. 09.02-11.02.2024 (Петок-Недела)2 HB со вклучен превоз – 6900 денари
 10. 16.02-18.02.2024 (Петок-Недела)2 HB со вклучен превоз – 6900 денари
 11. 08.03-10.03.2024 (Петок-Недела)2 HB со вклучен превоз – 6900 денари
Доплати за деца
 • Деца(инфант) 0-6,99 – 2790 денари ( со двајца возрасни)
 • Деца 6-11,99 ( со двајца возрасни) – 4900 денари со 2 ноќевања, 5700 денари со 3 ноќевања, 6800 денари со 4 ноќевања