СПАРТАК 3* – САНДАНСКИ

Сандански е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница. Овој регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Тука се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести.

Хотелот СПАРТАК 3* ( Св.Никола) се наоѓа во центарот на градот на главната пешачка улица. Располага со внатрешен базен, спа центар, класичен ресторан, средоземноморски ресторан, снек бар и пиано бар.

Цени 1 ноќевање

Од 07.01.2024 во хотелот Стандард собите ке се реновираат

Цени на рецепција во хотелот 03.01 – 23.12.2023 – ноќевање со појадок

сместувањеЕднокреветна
стандарт
Двокреветна стандартЕднокреветна класикДвокреветна класикФамилијарна соба
цени86102180

Цени во Турист за СОБА за 1 ноќевања со појадок

сместувањенедела-четвртокпеток и сабота
Еднокреветна стандарт
Двокреветна стандарт
Еднокреветна класик6676
Двокреветна класик7886
Фамилијарна соба170180

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Во договор со Турист туристичката aгенција гостите се сместуваат со ваучер на Турист по овие цени.


Цените се по соба на ден и вклучуваат:
1 ноќевање со појадок на шведска маса,
Бесплатно користење на внатрешен базен со минерална вода,
Надворешно термално џакузи,
Сауна,
Римска бања,
Солена соба,
Теретана,
Хотелско осигурување,
Туристичка такса,
Бесплатен паркинг

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Личен трошок на патникот
Неспомнати услуги

Напомени !
Деца до 3,99 години престојуваат бесплатно и не добиваат услуга
Понудата важи до 23.12.23 со исклучок на верски, државни празници….
Доплата за ручек или вечера на сет мени :
Возрасен 16 €
Дете 4-12 г. 10 €
Превземање на собата – после 14:00 часот.
Напуштање на собата – до 12:00 ч