РУСКОВЕЦ РЕСОРТ 4* ДОБРИНИШТЕ

Хотелот Русковец Ресорт е сместен во Добриниште на 8 км јужно од Банско, со поглед кон планината Пирин. 

Хотелот располага со неколку вида на сместувачи капацитети, со идеални услови за сите гости кои се заинтересирани за мир и релаксација.

Областа изобилува со 17 минерални извори, кој се со топлина од 30-43степени. Спа центарот е со минерална вода, голем базен со големина од 10/15м и детски базен со температура од 30-36степени. Веднаш до базенот се наоѓаат сауната, парната бања кој се на располагање на гостите, исто така има и надворешно џакузи со панорамски поглед. На располагање на гостите се и тушеви со пешкири. Велнес центарот изобилува со разни типови на масажи и терапии. Оваа вода служи за терапии и лекување на заболување на коските, кожни болести, белодробни нарушувања, нервни нарушувања, и гастро нарушувања.

Цени 02.01 – 11.04.2024
Цените се на ден за соба – ноќевање со појадок
терминиJUNIOR apartment
2 adults + 1 child 11,99
SENIOR apartment
4 adults + 1 child 11,99
01 – 22.12.2023Недела-четврток98156
Петок и сабота107172
23.12.23-28.12.2023Мин. 3 ноќи163260
29.12.23-02.01.2024Мин. 3 ноќи237370
03.01.24-07.01.2024Мин. 3 ноќи163260
08.01.24-25.01.2024Недела-четврток119179
Петок и сабота131197
26.01.24-4.03.2024Недела-четврток127191
Петок и сабота142214
5.03.24-11.04.2024Недела-четврток102164
Петок и сабота115180

ФАМИЛИЈАРНИ ВИЛИ
Цените се на ден за вила – ноќевање со појадок

терминиCOMFORT villa (1-bedroom)
2 adults + 1 child 11,99
COMFORT FAMILY villa 2-bedroom
4 adults + 1 child 11,99
01 – 22.12.2023Недела-четврток137171
Петок и сабота150188
23.12.23-28.12.2023Мин. 3 ноќи228285
29.12.23-02.01.2024Мин. 3 ноќи345431
03.01.24-07.01.2024Мин. 3 ноќи228285
08.01.24-25.01.2024Недела-четврток167209
Петок и сабота184229
26.01.24-4.03.2024Недела-четврток178222
Петок и сабота199249
5.03.24-11.04.2024Недела-четврток143179
Петок и сабота158197

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € – 62 денари

Доплата за вечера по лице
 Возрасен21
 Дете 4-11,9910
Доплата по лице за вечера на ден 25.12.2023
 Возрасен50
 Дете 4-11,9931
Доплата по лице за Новогодишна вечера (во ресторан Лаванда)
 Возрасен159
 Дете 4-11,9987

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € – 62 денари

Цените се по ноќевање, за апартман или вила и вклучуваат:
Сместување со појадок во одбраниот тип на соба.
Бесплатно од хотелот во собата, според бројот на редовни легла:
– дневно бесплатно полнење на чај и инстант кафе;
– еднократно полнење со флаширана вода и капсули за кафе;
– микробранова печка – се доставува во собата на барање.
Внатрешен минерален базен за возрасни за хидромасажа и температура на водата 30°C. Затворен детски минерален базен со температура на водата од 33°C
Бесплатен СПА простор – парни бањи со арома и сол, сауна и топла клупа
Клима и сеф во становите и вилите
Кабинет за сушење чизми за скијање во секоја вила
Камин во секоја вила
Фитнес центар со опрема Technogym и фантастичен поглед на планината Пирин
Безжичен интернет низ целиот комплекс
Бесплатен загреан ски простор за поседување и изнајмување ски опрема во хотелот
Шатл-автобус до/од првата станица на Гондола во Банско /во распоред/
Бесплатен паркинг на отворено. Секоја вила има сопствен паркинг простор.

Во цената не е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса од 0,61 ЕУР по турист по ноќевање, се плаќа на рецепција
Доплата за едно полнење на камин, во вили – 13 евра
Користење на џакузи на отворено со минерална вода, до 5 гости:
За 1 час – 25 евра
За 2 часа – 43 евра

Бесплатно за деца:
Детски клуб со програма и професионален аниматор за деца 3-8 г. / 09-18:00 часот/
Користење на детскиот клуб со родители кои ги придружуваат до 21:00 часот
Детско креветче со постелнина
Трпезариски столици
Детски додатоци /тенџериња и кади/
Детски бањарки на барање
Детски ТВ канали
Соба за електронски игри – бесплатни игри за Playstation

Политика за ноќевање со појадок за дополнително легло:
Дете 0-11,99 г. се сместува бесплатно на дополнително легло
Второ дете 0-3,99 г.во бебешко креветче, доплаќа 8 евра/ноќевање за сите типови соби
Второ дете 4-11,99 г. на дополнително легло во Family Comfort вила доплаќа 20 /ноќ
Петти возрасен на дополнителен кревет во Villa Familia Comfort плаќа 65% од цената на возрасен, редовно легло

Бонус!
Секој гостин кој платил за користење на џакузи во периодот 01-21.12.20203 г. и 8-25.01.2024, добива еднократен ваучер во вредност од 10 лева, кој може да се искористи за делумно плаќање на една процедура во спа центар Онсен
Сместување за домашни миленици до 10 кг. дозволено е само во вилите, со доплата од 15 евра/ноќевање.

Политика за откажување:
Период 01.12.2023 -22.12.2023; 08.01 -11.04.2024
По потврдување на резервацијата потребна е аконтација од 1 ноќевање.
Во случај на откажување или измена на резервацијата до 7 дена пред датумот на пријавување – без казна
Во случај на откажување или измена на резервацијата помалку од 7 дена пред пријавувањето датум – се одзема износот за 1 цело ноќевање за резервираната соба
Период 23.12 – 27.12.2023 (Божиќ); 3.01 – 7.01.2024 година
По потврдување на резервацијата потребна е аконтација од 1 ноќевање.
Остатокот од уплата до целиот износ – 14 дена пред пристигнување
Во случај на откажување или измена на резервацијата до 14 дена пред пријавувањето датум – се одзема износот за 1 цело ноќевање за резервираната соба
Во случај на порано поаѓање од бараниот престој – се одзема износот за 1 цела ноќ.

Период 28.12.2023 – 2.01.2024 (Божиќ)
По потврдување на резервацијата потребна е аконтација од 50% од престојот.
Остатокот на уплатата до целиот износ – 26 дена пред пристигнување
Во случај на откажување или измена на резервацијата до 26 дена пред пријавувањето датум – се одзема износот од 50% за резервираната соба
Во случај на порано поаѓање од бараниот престој – се одзема однапред платениот износ.
Откажувањето или измената на резервацијата мора да се направи во писмена форма и мора да се потврди во пишување од хотелот.
Хотелот го задржува правото да ги менува цените за време на државните празници и периоди.