Rimska Banja 4* -СЕЛО БАЊА

07.01 – 29.02.2024 година

Цени за соба на ден – полупансион

сместувањево собата лицабалконпеток и саботанедела-четврток
Еднокреветна соба1да66,5060,20
Еднокреветна соба1не61,5055,30
Двокреветна соба2да112,80101,50
Двокреветна соба2не107,7096,90
Студио2да117,90106,10
Студио2не112,80101,50
Апартман со 1 спална2да123,00110,70
Апартман  со 2 спални4да215,30193,80
Дополнитерлно легло возрасен38,4034,60
Дополнително легло дете 4-11,99 во соба28,2025,30
Дополнително легло дете 4-11,99 во студио28,2025,30
Дополнително легло дете 4-11,99 во апп 2 спални28,2025,30
Дополнително легло дете 4-11,99 во апп 1 спална18,0016,10

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Дополнителен кревет е софа или фотелја.
Цените не важат за време на училишни празници и државни празници.

Цените се по ноќевање за соодветната соба и вклучуваат:
Ноќевање;
Појадок на шведска маса;
Вечера на шведска маса или сет мени без пијалоци;
Користење на термално спа центар: два затворени базени со минерална вода со температура на водата од +31°C и +35°C;
џакузи, сауна, парна бања, турска бања, јапонска бања, ледена соба, фитнес, простор за релаксација;
Користење на комбинирано спортско игралиште (тенис, одбојка, кошарка, фудбал);
Безжичен интернет низ целиот хотел;
Сеф за лаптоп во секоја соба;
Корпа за бебиња во собата и детски столчиња за бебиња во ресторанот (додека има залихи);
Паркинг со видео надзор; (не чуван)
Транспорт до и од почетната станица на лифтот за време на скијачката сезона;
Туристичка такса и ДДВ.

Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко осигурување
Превоз
Пијалоци за време на оброците
Неспомнати услуги

Потребна е целосна уплата до 10 дена пред пристигнувањето за да се гарантира резервацијата!

Деца до 3,99 г. се сместуваат бесплатно на дополнително легло.
Деца до 11,99 г.на редовно легло плаќаат цена на возрасен.
Деца под 11,99 г. не добиваат бањарка.
Пријавувањето е по 14:00 часот, одјавувањето до 12:00 часот.
Рано пријавување. Предмет на достапни соби.
Пријавување од 08:00 до 14:00 часот – 50% од цената за ноќевање,
За сместување пред 8.00 се плаќа цена за цела ноќ.
Доцна напуштање собата. Предмет на достапни соби.
Одјавување од 12.00 до 18.00 часот – 50% од цената на ноќевање.
По 18.00 се доплаќа цела ноќ.

Топки, тениски рекети и тениска машина – според ценовникот на хотелот.