MEDITE SPA RESORT 5* – САНДАНСКИ

MEDITE SPA RESORT 5* е целосно обновен и реновиран во 2018 г. и ви нуди светли и пријатни простории, исполнувајќи ги сите можни желби за луксузен и постмодерен класичен комплекс. Се наоѓа во една од најубавите локации со панорамски поглед на запад на целиот град Медите Спа Ресорт е прв и единствен дизајниран хотел во Сандански, проектиран од италијанскиот дизајнер  Раимондо Флакомио во 2004 година и редизајниран од Дрен Руди во 2018 година. Комплексот  располага со 86 хотелски соби и апартмани,   8 самостојни вили, конференциска и сала со капацитет до 200 лица, просторен спа и велнес центар, фитнес сала, затворен и отворен базен, инфинити базен, гурманските и традиционални ресторани, лоби бар. Сето ова го прави Сандански најпосакувана дестинација за елитен начин на живот, како и за организирање на настани со меѓународно учество. Спа Ресорт Медите е изграден на антички тракиски минерални бањи. Познатиот Тракиец Спартак е од племето Меди, кое го населува регионот Сандански.

Редовни цени 2024

Цени на ден за соба – услуга ноќевање со појадок и вечера

Тип собасместувањеВо собаНедела-Четврток
Петок и Сабота
DeluxeDBL2 adl164 €184 €
DeluxeSGL1 adl120 €141 €
Deluxe with balconyDBL2 adl171 €192 €
Deluxe with balconySGL1 adl128 €151 €
PremiumDBL2 adl +1chd/1adl176 €199 €
Premium with balconyDBL2 adl +1chd/1adl187 €207 €
Junior suiteDBL2 adl +2chd/1adl228 €251 €
Deluxe апартман 2 спалниRent 4 рах4 adl +2chd/1adl320 €353 €
Вила со 1 спална– само возрасни2 pax2 + 1 adl304 €345 €
Вила со 2 спални–само возрасни4 pax4 + 2 adl455 €501 €
Вила со 3 спални–само возрасни6 pax6 + 1 adl608 €665 €
Фамилијарна вила  со 2 спални4 pax4 adl +2chd/1adl455 €501 €
Фамилијарна вила  со 3 спални6 pax6 adl +1chd/1adl608 €665 €
Фамилијарна вила  со 3 спални – Премиум8 pax8 adl +4chd/4adl864 €931 €

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

adl – возрасен
chd – дете
pax – лице
HВ –  полупансион (појадок и вечера)

Доплата на ден за трет возрасен на дополнително легло: 46 € HB
Политика за деца:
Дете до 11,99 г. се сместуваат бесплатно со 2 возрасни лица
1 возрасен + 1 дете до 11,99 год. на обичен кревет се доплаќа како еднокреветна соба

Цените се по соба по ноќевање и вклучуваат:
Ноќевање со појадок и вечера,
Надворешен и внатрешен базен со минерална вода,
Отворено џакузи,
Сауна,
Парна бања,
Јодна соба,
Соба за релаксација,
Фитнес,
Паркинг,
Сеф ,
Туристичка такса,

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Неспомнати услуги
Личен трошок на патникот

Прием на соба по 14:00 часот; одјавување до 12:00 часот
Доцна одјавување помеѓу 12:00 и 17:30 часот се доплаќа 50% од цената за ноќевање
Доцна одјавување после 17:30 часот се доплаќа 100% од цената за ноќевање. .

Овие цени не важат за време на:
Национални, официјални и верски празници
СПО и пакети
Корпоративни настани

Недела-Четврток 02.01-31.03.2024

Работни денови ( недела-четврток )

Цените се по соба за 1 ноќевање – услуга полупансион

сместувањелица
во соба
минимум
2 ноќевања
минимум
3 ноќевања
минимум
4 ноќевања
минимум
5 ноќевања
Deluxe2147142137131
Deluxe2+1147142137131
Deluxe110810410096
Deluxe-со балкон2154149144137
Deluxe-со балкон2+1154149144137
Premium2+1159153148141
Junior suite2+2205198191182
Deluxe apartment4288278268256
One bedroom-adults only2+1274265256243
Two bedroom villa-adults only4+1410396382364
Three bedroom villa-adults only6+1548529511478
Premium Four bedroom villa8+4778752726691

Цените се во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Деца до 11,99 години се сместуваат бесплатно со 2 возрасни лица
Доплата за трет  возрасен 46 € на ден
Понудата важи за сместување во работните денови (недела – четврток) во периодот
02.01– 31.03.2024 г. со исклучок на државни, официјални и регионални празници и специјални понуди.

Легенда: 2 – две возрасни лица 2+1 – две возрасни лица + 1 дете