Maxi Park Spa 5*-ВЕЛИНГРАД

Специјални цени 2024

Цени за период 02.01-30.06.2024  недела – четврток
(овие цени не важат за деновите петок и сабота)

MAXI Park Hotel & Spа

сместување2 BB2 HB3 BB3 HB4 BB4 HB5 BB5 HB
Стандард студио /2+1/235280340408440525523625
Стандард студио /1+1/180207260300335388400460
Делукс студио /2+1/277323400468517603615718
Премиум студио /2+2/290346420502542646646770
Jуниoр суит /2+2/304360440522568670677800

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Деца до 11,99 се сместуваат бесплатно.
BB – Ноќевање со појадок
HB – Полупансион (појадок и вечера)

MAXI SUITES

сместување2 BB2 HB3 BB3 HB4 BB4 HB5 BB5 HB
Апартман со 1 спална /2+2/230286334414430534512635
Дете над 12 г или возрасен допл.508277123102164128205

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Деца до 11,99 се сместуваат бесплатно.
BB – Ноќевање со појадок
HB – Полупансион (појадок и вечера)

Еден возрасен и дете до 11,99 г., на редовно легло се смета како еднокреветна соба
Доплата за трето возрасно лице на дополнително легло: (BB) – 29 € / (HB) – 47 €

Цените се по СОБА и вклучуваат:
Број ноќевања со појадок или појадок и вечера – по избор
Внатрешен минерален базен,
Базен со сол од Мртво Море,
Надворешен минерален базен и џакузи,
3 минерални топи,
Финска сауна,
Руска сауна,
Кедар сауна,
Парна бања,
Тепидариум,
Солена соба,
Солена сауна,
Соба за релаксација,
Фитнес,
Еко-патека,
Безжичен интернет,
Паркинг,
Туристичка такса,

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Неспоманати услуги

Напомена !
Неделен пакет – сместување недела – четврток
Резервации со 30% аконтација.
Понудата важи за сместување во работни денови / недела – четврток / во периодот 01.01 – 30.06.2024 година, со исклучок на државните и официјалните празници и специјалните пакети.

Редовни цени 2024

MAXI Park Hotel & SPA

СместувањеНедела-ЧетвртокНедела-ЧетвртокПеток и СаботаПеток и Сабота
услугапојадокпојадок и вечерапојадокпојадок и вечера
Стандард студио /2+1/128152148172
Стандард студио /1+1/98112118132
Делукс студио /2+1 /150175175200
Делукс студио /1+1/110125130145
Премиум студио /2+2/158188188218
Премиум студио /1+2/120135138152
Јуниор суит /2+2/165195200230
Јуниор суит /1+2 /130145150165

 MAXI SUITE

Апартман со 1 спална /2+2/125140152170
Апартман со 1 спална /1+2/90105105120

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Деца до 11,99 г. се сместуваат бесплатно со 2 возрасни во соба
Еден возрасен и дете до 11,99 г., на редовно легло се смета како еднокреветна соба
Доплата за трето возрасно лице на дополнително легло: (BB) – 29 € / (HB) – 47 €

Цените се по соба во евра за ноќ и вклучуваат:
Појадок или појадок и вечера,
Внатрешен минерален базен,
Базен со сол од Мртво Море
Надворешен минерален базен и џакузи,
3 минерални топи,
Финска сауна,
Руска сауна,
Кедар сауна,
Парна бања,
Тепидариум,
Солена соба,
Солена сауна,
Соба за релаксација,
Фитнес,
Еко-патека,
Безжичен интернет,
Паркинг,
Туристичка такса,

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Неспоманати услуги

Услови:
Пријавувањето во хотелот после 14:00 часот, а одјавувањето до 12:00 часот.
При користење соба од 12:00 до 17:30 часот последен ден, се плаќа 50% од цената за ноќевање.
Доколку просторијата се користи после 17:30 часот последниот ден, се плаќа целосна цена.

Цените не важат за :
Национални, официјални и регионални празници.
Специјални понуди и други пакети.
Корпоративни настани.