ИНТЕРХОТЕЛ 4* – САНДАНСКИ

Овој прекрасен хотел, реновиран 2019 г, Ви нуди одлична можност за релаксација.

Интерхотел 4* Сандански се наоѓа во градот Сандански, во подножјето на Пирин планина, опкружен сопреубавозеленило и одговара  на сечиј вкус.. Регионот е познат по својата клима и 80 минералниизворисо температура од 42° – 81°С и различно ниво на минерализација и хемиски соединенија. 
Минералните води  имаат силен ефект врз лекувањето на голем број заболувања.

Во минатото градот го носел името Свети Врач (лекар)

Цени 08.01-31.01.2024

Цените се по СОБА на ДЕН за услуга: ноќевање со појадок

SGL /еднокреветна соба/

капацитет во собанедела-четвртокпеток и сабота
1 adl7894
1 adl+1 chd /4-11,99/7894

DBL /двокреветна соба/

капацитет во собанедела-четвртокпеток и сабота
2 adl100120
2 adl+1 chd /0-3,99/100120
2 adl+1 chd /4-11,99/115138
2 adl+2 chd /0-3,99 и 4-11,99/115138
2 adl+1 chd /12-15,99/133160
2 adl+2 chd /0-3,99 и 12-15,99/133160

SUP /супериор соба/

капацитет во собанедела-четвртокпеток и сабота
2 adl120146
2 adl+1 chd /0-11,99/120146
2 adl+2 chd /0-3,99 и 4-11,99/120146
2 adl 2 chd /4-11,99/120146
2 adl+1 chd /12-15,99/152186
3 adl152186
3 adl+ 1chd /0-11,99/152186
3 adl+2 chd /0-3,99 и 4-11,99/152186

STD /студио/

капацитет во собанедела-четвртокпеток и сабота
2 adl145174
2 adl+1 chd /0-11,99/145174
2 adl+2 chd /0-3,99 и 4-11,99/145174
2 adl+2 chd /4-11,99/145174
2 adl+1 chd /12-15,99/178214
2 adl+2 chd /0-3,99 и 12-15,99/178214
3 adl178214
3 adl+1 chd /0-11,99/178214
3 adl+2 chd /0-3,99 и 4-11,99/178214

APP /апартман/

капацитет во собанедела-четвртокпеток и сабота
2 adl163196
2 adl+1 chd (0-11,99)163196
2 adl+2chd (0-3,99/4-11,99)163196
2 adl+1 chd (12-15,99)196236
2 adl+2 chd (0-3,99 /12-15,99 )196236
3 adl196236

APP FAMILY/апартман фамилијарен/

капацитет во собанедела-четвртокпеток и сабота
3 adl222268
3 adl+1 chd (0-11,99)222268
3 adl+2 chd (0-3,99/4-11,99)222268
3 adl+1 chd (12-15,99)255308
4 adl255308

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

adl – возрасен
chd – дете

Доплата за вечера:
18 € возрасен /   9 € дете 4-11,99

Во цената Е вклучено:
Ноќевање со појадок
Користење на сауна, парна бања и фитнес центар,
Внатрешен базен со минерална вода,
Отворен базен со минерална вода,
Термо базен на отворено,
Лежалка покрај базените,
Користење на пешкир за базените
Бесплатен паркинг,
Безжичен интернет на територијата на целиот хотел,
Сеф во секоја хотелска соба
Детско катче со професионален забавувач
Туристичка такса

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Личен трошок на патникот
Неспомнати услуги

Напомена !
Сместување по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање до 12:00 ч. (локално време)

Доколку сакате да користите услуги во хотелот (собна сметка) гостите мора да ги наведат деталите за својата кредитната картичка
Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси…

Услови за сместување во собите

сместувањемаксимум
Двокреветна соба (француско легло)2 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г
Двокреветна соба (разделени легла)2 возрасни + 1 дете до 3.99г.
Супериор соба3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Студио3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман Стандард3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман Фамили4 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г