HOT SPRINGS 4* – с. БАЊА

Хотел Хот Спрингс Медикал и СПА 4* се наоѓа во с. Бања (област Разлог), село познато по своите термални извори.

Во хотелот се користи минерална вода во Wellness & SPA центар.
Сите соби и апартмани се елегантно декорирани и дизајнирани да ги задоволат барањата на секој гостин.
Хотелот има 138 пространи соби кои се различни по изглед, а најмалите се 25м2.

www.hotsprings-spa.com

Редовен ценовник за 2024 год.

ПериодДенови на престојДвокреветна соба – комфорт (2+0)Двокреветна соба – егзекутив (2+1)Алпин студио (2+2)Јуниор сјуит(2+2)Алпин апп (2+3)
02.01-06.04.2024Недела-четврток185€196€211€221€258€
Петок и сабота201€216€237€247€284€
07.04-18.06.2024Недела-четврток160€175€201€211€239€
Петок и сабота185€201€227€237€264€
19.06-22.09.2024Недела-четврток185€196€211€221€258€
Петок и сабота201€216€237€247€284€
23.09-23.12.2024Недела-четврток160€175€201€211€239€
Петок и сабота185€201€227€237€264€
  ВИЛА СО 3 СПАЛНИ СОБИ(6+3)02.01-18.05.2024 19.05-22.09.202423.09-23.12.2024
Недела-четвртокПеток и саботаНедела-четвртокПеток и саботаНедела четвртокПеток и сабота
470€546€546€591€470€546€

Цените се во евра по соба за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Појадок и вечера
 • Користење на СПА Центар – внатрешни и надворешни базени со минерална вода, сауна, парна бања, турска бања, ледена фонтана, солена соба, тепидариум, лакониум, фитнес
 • Интернет, паркинг

СПЕЦИЈАЛНИ ПАКЕТИ :

 • 10% попуст за престој од 3 – 4 ноќевања
 • 15% попуст за минимален престој од 5 ноќевања

Минимален престој за викенд – 2 ноќевања

Дополнителни услови :

 • Дете до 5.99 год. – бесплатно
 • Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – доплата 32€ на ден
 • Второ дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – доплата 22€ на ден
 • Трет возрасен на дополнително легло – доплата 43€ на ден
 • Четврт возрасен на дополнително легло – доплата 32€ на ден

Вклучено

 •  Детско катче 
 • Интернет 
 • Паркинг 
 • Појадок 
 • Сауна 
 • Фитнес