Хотел Лидер С 3* -Врњачка бања

8МО МАРТОВСКИ ВИКЕНД ВО ВРЊАЧКА БАЊА – СРБИЈА 08.03-10.03.2024

Врњачка Бања е градска населба во Србија .Тоа е и најголемата бања во Србија.

Во Врњачка Бања има седум минерални извори. Тоа се: Топла вода, Слатина, Снежник, Езеро, Борјак, Бел извор и Врњачко врело, од кои четири се користат за терапии (Топла вода, Снежник, Езеро и Слатина), додека водите од три извори се флашираат како природни минерални води (Врњци – Борјак, Борјак 3 и Белимарковац за Елемент вода).

ТЕРМИН:
  • 08.03-10.03.2024(петок-недела) 2 ноќевања со појадок и вечера,со вклучен превоз – 6500 ден
Локација на поаѓање и враќање

Скопје-Дрво Декор(Ул Кеј 13 ти Ноември ББ)

Време на поаѓање

Скопје- 06:00  Куманово – 06:30

Хотел Лидер С 3* -Врњачка бања

Хотел Лидер С е 3 * хотел во срцето на Врњачка бања.Изграден во модерен стил,поседува конгресна сала и велнес центар (Користење на финска сауна, солена соба, арома туш)

Прв ден08.03.2024

Поаѓање во 06.00 часот од Дрводекор. Патување кон  Р. Србија преку граничен премин Табановце со попатни паузи. Пристигнување во попладневните часови. Сместување во хотел Лидерс 3*. Вечера. Ноќевање.     

Втор ден09.03.2024

Појадок. По појадокот можност за индивидуални прошетки низ Врњачка Бања или посета на бањата. Можност за користење на спа центар на хотелот. Вечера со жива музика  во ресторанот на хотел Лидерс. Ноќевање.

Трет ден10.03.2024

Појадок. По појадокот , во договорено време поаѓање за Скопје со попатни  паузи. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

Во цената е вклучено:
  • 2 ноќевања со појадок и вечера во х.Лидер С 3* во Врњачка бања
  • автобуски превоз на релација Скопје-Врњачка бања и обратно
  • бесплатно WI-FI во рамките на целиот хотел
  • Користење на финска сауна, солена соба, арома туш
  • организација на патувањето
  • 1 вечер жива музика во хотелот

Во цената не е вклучено:

  • Патничко осигурување
  • Туристичка така 100 ден од ден по лице
  • влезници за локалитетите