Вила Елени – Потос

Вила Елени – Потос Вила Елени Потос се наоѓа во непосредна близина на центарот на Потос, на 250 м од плажата. Во својата понуда има двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија и трокреветни апартмани. Опремени се со чајна кујна, фрижидер, мини електричен шпорет и кујнски садови без тавчиња, наменета за спремање на лесни оброци, ТВ, туш, Ви Фи ( не гарантираме добар проток), балкон со гарнитура за седење и тенди, клима ( со доплата). Собите се наоѓаат на приземје и втор кат. Вилата не располага со сопствен паркинг. Паркингот на Потос е оддалечен 100 метри од вилата.

Координати: N 40° 36′ 45″ E 24° 36′ 23.0000000004″

Villa Eleni – Potos
на 250 метри од плажа, 50 метри од центарот на Потос
терминБрој на ноќи1/3  еко студио
без тераса
приземје
1/3  студио
2 кат
1/4 студио
со тераса
приземје
1/3+1 апартман
2 кат
1/2+1 апартман
2 кат
 макс. 3 лицамакс. 3 лицамакс. 4 лицамакс. 4 лицамакс. 3 лица
24.05.20247             119 €          129 €          159 €         189 €         179 €
31.05.20247             149 €          159 €          179 €         209 €         199 €
07.06.20247             189 €          199 €          219 €         249 €         239 €
14.06.20247             245 €          255 €          275 €         305 €         295 €
21.06.20247             285 €          295 €          315 €         355 €         345 €
28.06.20247             315 €          325 €          345 €         385 €         375 €
05.07.20247             389 €          399 €          419 €         459 €         449 €
12.07.20247             459 €          469 €          489 €         529 €         519 €
19.07.20247             489 €          499 €          519 €         569 €         559 €
26.07.20247             489 €          499 €          519 €         569 €         559 €
02.08.20247             489 €          499 €          519 €         569 €         559 €
09.08.20247             489 €          499 €          519 €         569 €         559 €
16.08.20247             489 €          499 €          519 €         569 €         559 €
23.08.20247             409 €          419 €          449 €         489 €         479 €
30.08.20247             335 €          345 €          365 €         404 €         395 €
06.09.20247             275 €          285 €          305 €         355 €         345 €
13.09.20247             199 €          209 €          229 €         269 €         259 €
20.09.20247             159 €         169 €          189 €         219 €         209 €

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО за 7 НОЌЕВАЊА

* уплатите се вршат исклучиво во денари по курс 1 евро = 62 денари

Дополнителни информации
 •          Доплата за клима – 6 евра по соба на ден (опционално) – се плаќа при пристигнување во објектот
 •          Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 1,5 евра по соба на ден
 •          За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)
 •          Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.

               Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родителите.

 •          Во собите има опремено мини кујна
 •          Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време
 •          Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време
 •          Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.
 •          Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.
 •          Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

Возрасни: 80 евра

Деца од 2 – 12 години: 65 евра

Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)

 •          Трансферот од пристаништето во Лименас до Потос трае околу 1 час

( Попатно прво се носат патниците до Голден Бич и Скала Потамиа)

 •          Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус

Поаѓање од:

Скопје – 01: 00ч. Паркингот кај Хотел Вип

Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија

Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

Поаѓања од Тасос

 • Вила Елени, Потос 12: 45ч. -13:00ч (локално време)
 • Вила Пенелопе, Скала Потамиа 14 :00ч. (локално време)
 • Вила Атина, Голден Бич 13:45 ч. (локално време)