Атина Студиос – Голден бич

Вила Атина Студиос е лоцирана во Скала Потамија на 70 м. од самата плажа Голден бич. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студија (француски лежај и класичен лежај или софа), , опремени со кујна, ТВ, клима (со доплата),Wi – Fi и сопствена тераса. Собите се наоѓаат на прв и втор кат и сите се со поглед кон море.

Координати 40º 43′ 53.16″ N 24º 45′ 33.11″ E

Vila ATHINA – Golden Beach

на 70 метри од плажа , поглед кон море
терминБрој на ноќи1/2+1  студио
стандардна соба
1/3 студио
стандарна соба
  макс. 2 лица и 1
дете до 10 години
Макс. 3 лица
24.05.20247
 
              149 €            159 €
31.05.20247
 
              179 €            189 €
07.06.20247
 
              235 €            244 €
14.06.20247
 
              285 €            295 €
21.06.20247
 
              315 €            325 €
28.06.20247
 
              385 €            395 €
05.07.20247
 
              425 €            435 €
12.07.20247
 
              485 €            495 €
19.07.20247
 
              535 €            545 €
26.07.20247
 
              535 €            545 €
02.08.20247
 
              535 €            545 €
09.08.20247
 
              535 €            545 €
16.08.20247
 
              535 €            545 €
23.08.20247
 
              455 €            465 €
30.08.20247
 
              375 €            385 €
06.09.20247
 
              315 €            325 €
13.09.20247
 
              229 €            239 €
20.09.20247
 
              179 €            189 €

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО за 7 НОЌЕВАЊА

* уплатите се вршат исклучиво во денари по курс 1 евро = 62 денари

Дополнителни информации
 • Доплата за клима – 5 евра по соба на ден (опционално) – се плаќа при пристигнување во објектот
 • Доплата за сеф – 3 евра по соба на ден (опционално) – се плаќа во објектот
 • Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 1,5 евра по соба на ден
 • За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)
 • Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.

   Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родители.

 • Во собите има опремено мини кујна
 • Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време
 • Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време
 • Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.
 • Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.
 • Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

Возрасни: 80 евра

Деца од 2 – 12 години: 65 евра

Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)

 • Трансферот од пристаништето во Лименас до Голден Бич е околу 30 минути
 • Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус
 • Агенцијата не одговара за квалитетот и брзината на интернет конекцијата во вилата

Поаѓање од:

Скопје – 01: 00ч. Паркингот кај Хотел Вип

Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија

Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

Поаѓања од Тасос

 • Вила Елени, Потос 12: 45ч. -13:00ч (локално време)
 • Вила Пенелопе, Скала Потамиа 14 :00ч. (локално време)
 • Вила Атина, Голден Бич 13:45 ч. (локално време)