Simantro Resort 5*

Опис: Хотелот е опкружен во пријатна зелена површина која води директно кон плажа. Избор на удобни соби, спорт и забава, услуга на високо ниво. Се состои од 17 двокатни згради изградени во монашки стил.

Локација: се наоѓа на полуостровот Касандра, во областа Сани, 80км од аеродромот во Солун.

Хотелски содржини: паркинг, интернет, конференциски сали, теретана, продавница, амфитеатар, сувенирница, спа, сауна, внатрешен базен, надворешен базен, детски базен, детски клуб, детско игралиште, ресторани, таверна, бар, бар покрај базенот, бар на плажа, спортови на вода, кану, одбојка на плажа, аеробик, нуркање, мини фудбал, тенис, велосипедизам, пинг – понг, анимации.

*со доплата: лежалки и чадори на плажа, Wi-Fi интернет, масажа, услуги за перење облека, дадилка, билијард, видео игри.

Сместување: вкупно 346 соби. Doubles for single (~ 23-29 sq.m), Double Rooms (~ 23-29 sq.m), Junior Suites (~ 40 sq.m), Suites Superior (~ 45-48 sq.m). Собите се опремени со бања, ТВ, телефон, мини фрижидер, клима уред, сеф (со доплата).

Плажа: 0м од море, песочна

Ценовник

SIMANTRO BEACH HOTEL 5* SANI                                  www.simantrobeach.gr
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
4/1530.04-17.0506.10-19.1018.05-07.0622.09-05.1008.06-21.0608.09-21.0922.06-12.0725.08-07.0913.07-24.08
Standard Double Room45617794110
Cozy Room506683100118
дете од 2-11.99 г.ГратисГратисГратисГратисГратис
Double Comfort Room527088105123
дете од 2-11.99 г.ГратисГратисГратисГратисГратис
Classic Room6181103123144
дете од 2-11.99 г.ГратисГратисГратисГратисГратис
2 дете од 2-11.99 г.ГратисГратисГратисГратисГратис
Family Room with bunk beds6587110132155
дете од 2-11.99 г.ГратисГратисГратисГратисГратис
2 дете од 2-11.99 г.ГратисГратисГратисГратисГратис
Superior Double Room6385107127150
дете од 2-11.99 г.ГратисГратисГратисГратисГратис
2 дете од 2-11.99 г.ГратисГратисГратисГратисГратис
Two Bedroom Family Suite122162205244288
Трето лицеГратисГратисГратисГратисГратис
Четврто лицеГратисГратисГратисГратисГратис
дете од 2-11.99 г.ГратисГратисГратисГратисГратис
2 дете од 2-11.99 г.ГратисГратисГратисГратисГратис
Полупансион2222222222
Деца од 2-11.99 г.1414141414
Мин. Престој33344
Stayover tax 4 EUR пособа на ден , се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД
Cancelled 814 days before check-in 30% of total amountCancelled 71 days before check-in 60% of total amountNon show 100% of total amountEarly departure 100% of total amount
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.01.2024 30% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 28.11.2024 ДОПОЛНИТЕЛНИ 5% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 30.04 ДО 20.06.2024 И ОД 08.09 ДО 19.10.2024И FREE ROOM UPGRADE FROM STANDARD TO COZY ROOM
УПЛАТА 30% ВЕДНАШ И 70% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

Галерија