Мал хотел, пријател хотел со преубав поглед, опкружен со зелени дрвциња. Убав базен со џакузи, удобни соби, пријател персонал. Идеален избор за удобен, економичен одмор. 

Локација: се наоѓа на полуостровот Ситонија, на 4км од местото Никити, 10 км од местото Неос Мармарас. 

Хотелски услуги: паркинг, интернет (на јавни површини), ТВ сала, базен, базен за деца, игралиште за деца. 

*со доплата: чадори и лежалки на плажа. 

Услуга: BB, HB. 

Тип на соби: вкупно 32 соби. Single Rooms & Doubles Rooms (~20 m2), Triples (~20 m2), Double Rooms 4 pax (~25 m2). Собите се опремени со ТВ, клима, телефон, сеф (бесплатно), мини фрижидер, фен, балкон/тераса. 

Плажа: на 60м, песочн

Ценовник

MAKEDNOS 3* NIKITI                                                    www.hotelmakednos.gr
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН
1025.05-03.0604.06-15.0616.06-05.0726.08-10.0906.07-25.0811.09-26.09
Standard Room Side Sea View3451678551
Трето лице70%70%70%70%70%
1 дете од 0-11.99 г.ГратисГратисГратисГратисГратис
2 дете од 0-2.99 г.ГратисГратисГратисГратисГратис
2 дете од 3-11.99 г.50%50%50%50%50%
Standard Room Ground Floor3957699457
Трето лице70%70%70%70%70%
1 дете од 0-11.99 г.ГратисГратисГратисГратисГратис
2 дете од 0-2.99 г.ГратисГратисГратисГратисГратис
2 дете од 3-11.99 г.50%50%50%50%50%
Standard Room Front Sea View3754698754
Трето лице70%70%70%70%70%
1 дете од 0-11.99 г.ГратисГратисГратисГратисГратис
2 дете од 0-2.99 г.ГратисГратисГратисГратисГратис
2 дете од 3-11.99 г.50%50%50%50%50%
Family Apartment3959729759
Трето лице70%70%70%70%70%
Четврто лице70%70%70%70%70%
1 дете од 0-11.99 г.ГратисГратисГратисГратисГратис
2 дете од 0-2.99 г.ГратисГратисГратисГратисГратис
2 дете од 3-11.99 г.50%50%50%50%50%
3 дете од 0-2.99 г.ГратисГратисГратисГратисГратис
3 дете од 3-11.99 г.50%50%50%50%50%
Мин. Престој13331
Stayover tax 1.5 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД
Cancelled 8-14 days before check-in 50% of total amountCancelled 1-7 days before check-in 70% of total amountNon show        100% of total amountEarly departure 100% of total amount
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2023 20% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.01.2024 10% ПОПУСТ

Галерија