Вила Илактида – Торони

Нов модерен објект лоциран во централниот дел на Торони блиску до сите градски содржини, на 100м од плажа.Вилата располага со прекрасно уреден двор, сопствен паркинг и скара. Во понуда се трокреветни студија со еден голем брачен и еден едиченен кревет,  кујна со фрижидер, решо и прибор согласно капацитетот на собата, тоалет со туш, балкон, ТВ (рамен екран), клима (бесплатно), Wi-Fi интернет (бесплатно)Одличен избор за сите кои бараат модерно сместување покрај прекрасна песочна плажа. Вилата Илактида е една од најпродаваните и најбараните во Торони.

 • Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • Цените се дадени за наем на студио без превоз за 7 ноќи/8 дена. 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:

 • Сместување во Студио 7 ноќи

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Превоз до избраниот објект во Грција.
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци….
 • Турситичка Такса 0,50 центи по соба од ноќ

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • Доплата за превоз: 40€ за возрасни / 30€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
Галерија
Локација

Кординати: 39.9850594,23.9041031

НАПОМЕНИ:

 • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
 • Во соба, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни
 • Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат до 10:00 (локално време), а сместувањето е после 14:00 часот (локално време)
 • Хигиената во објектот за време престојот ја одржуваат самите гости;
 • Агенција го задржува правото во случај на слободни (непродадени) капацитете да ги објави и продаде слободните капацитети по Last Minute цени при што лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани од едно студио, истите служат за да дадат генерален впечаток на објектот за сместување.
 • Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
 • Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Превоз од  Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;
 • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.
 • Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.