ВИЛА МАРИА –  НЕА ФЛОГИТА

Вила ” Maria ”е лоцирана во центарот на Неа Флогита 50 метри од плажа, во близина на хотел ”Corfu” . Вилата располага со четири-креветен апартман (спална соба со два единечни кревети од која се излегува на тараса, WC, кујна и дневен престој каде што можат да се сместат уште двајца, дневниот престој излегува на тараса и има lcd-tv со тотал TV).

*доплата за туристичка такса 0.5 евра на ден во агенцијата.  

Цени за наем на апартманот
Термини1/4 АпартманБр. ноќевања
20.05.2023-27.05.2023
150 промо
7
27.05.2023-03.06.2023220 промо7
03.06.2023-10.06.20232907
10.06.2023-17.06.20233307
17.06.2023-24.06.20233907
24.06.2023-01.07.20234507
01.07.2023-08.07.20235007
08.07.2023-15.07.20235807
15.07.2023-22.07.20235807
22.07.2023-29.07.20235807
29.07.2023-05.08.20236007
05.08.2023-12.08.20235807
12.08.2023-19.08.20235807
19.08.2023-26.08.20235007
26.08.2023-02.09.20234507
02.09.2023-09.09.20234007
09.09.2023-16.09.2023330 промо7
16.09.2023-23.09.2023240 промо7

*Користењето на клима уред и интернет е вклучено во цената .

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

 • За возрасни 2.780 мкд. (45евра)
 • За деца до 12 години 2.170 мкд. (35 евра) 
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

Услови под кои важи аранжманот

 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .
 • Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените и на самата агенција. 
Галерија
Локација

 GPS координати 40.258359, 23.213894