Вила Литца 

Вила ,,Litca”е лоцирана во центарот на Неа Флогита, на околу 70 метри од плажата. Располага со 1/5 апартман модерно дизајниран,спална соба со два кревети, дневен престој со уште три кревети , дневниот престој е заедно сокомплетно опремена кујна, WC, тераса.

*Доплата за туристичка такса 0.5 еур на ден,(се плаќа во вилата).

Цени за наем на апартман

ТерминиБр. ноќевања1/5Апартман
20.05.2023-27.05.20237140 промо
27.05.2023-03.06.20237200 промо
03.06.2023-10.06.20237270
10.06.2023-17.06.20237310
17.06.2023-24.06.20237370
24.06.2023-01.07.20237430
01.07.2023-08.07.20237480
08.07.2023-15.07.20237550
15.07.2023-22.07.20237550
22.07.2023-29.07.20237550
29.07.2023-05.08.20237570
05.08.2023-12.08.20237570
12.08.2023-19.08.20237550
19.08.2023-26.08.20237510
26.08.2023-02.09.20237440
02.09.2023-09.09.20237390
09.09.2023-16.09.20237320 промо
16.09.2023-23.09.20237230 промо

GPS координати   40.258538, 23.215667

АПП бр 1. се наоѓа на трети кат. Апартманот располага две соби .Има  пространа спална соба со еден брачен и еден единечен кревет, купатило и пространа соба со софа на спуштање, единечен кревет има голема кујна во истата просторија .Има голема тераса. 

Услови под кои важи аранжманот
 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман
 • Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:
 • За возрасни 2.780 мкд. (45евра)
 • За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра) 
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.