Hotel Bellagio  3*– Фурка, Халкидики

Хотелот се наоѓа на прекрасна локација, опкружен со бујна зелена борова шума и зеленило, на 400 метри од  песочната плажа  на Фурка, на еден  полуостровот Касандра, Халкидики. Хотело со 3+ звезди – е најдобриот избор за вашиот идеален семеен одмор, кој комбинира релаксација и мир, а воедно и многу можности за активен одмор, за вашето семејство или вашите пријатели. Стилот и атмосферата во хотелот Белаџо создаваат чувство на удобност и спокојство, бегајќи од секојдневието и гужвата. Хотелот е добро познат на нашиот пазар, кој во минатото се викаше Авра, и е надалеку познат по својата богата програма на СЕ ВКЛУЧЕНО

Цените се СОБА / 8 дена 7  ноќевања / СЕ ВКЛУЧЕНО

термини2 возрасни2 возрасни+1 дете
(2-12 г.)
2 ворасни+2 деца
(2-12 г.)
3 возрасни3 возрасни + 1 дете
(2-12 г.)
01.06-08.06447447647537697
08.06-15.06516516716620780
15.06-22.06723723923868998
22.06-29.067817819819371.098
29.06-06.078048041.0049651.098
06.07-13.078848841.0841.0611.198
13.07-20.079199191.1191.1031.259
20.07-27.079889881.1881.1851.299
27.07-03.089889881.1881.1851.299
03.08-10.089889881.1881.1851.299
10.08-17.089889881.1881.1851.299
17.08-24.089889881.1881.1851.299
24.08-31.089659651.1651.1581.259
31.08-07.099199191.1191.1031.159
07.09-14.098048049999651.099
14.09-21.09516505716620780
21.09-28.09447447647537697
Цените се дадени по СОБА на 7 ноќи СЕ ВКЛУЧЕНО во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Хотелот располага со 1/2+1 соби и додатен лежај за второ дете, или спие во кревет со родител).
1-во дете 2-12 години ГРАТИС. 2-ро дете 2-12 години (спрема ценовник)
Автобуски превоз 40 Еур возрасни Битола, Прилеп, 45 Еур Скопје, Велес, Кавадарци.
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 10 Евра од редовната цена.
Термините обележани со црвено се промо и не подлежат на попуст. Попустите не може да се комбинирааат. Задолжителна уплата 50%, а остатокот 14 дена пред поаѓање.
Програмата се вклучено се состои од 3 оброци со вклучени пијалоци,
како и користење на базен, и сите содржини на хотелот.
Туристичката такса се плаќа на рецепција.
 Важат Општите услови за патување на СКТМ.

Хотелот вклучува појадок, ручек и вечера како и пијалоци.
Појадокот, ручекот и вечерата се сервирани на база на шведска маса и тоа:
-појадокот се сервира од 8-10 часот по локално време и вклучува сувомеснати производи, млечни производи, леб, јајца салата, мармалад, свежо овошје и слично;
-ручекот се сервира од 13-15 часот по локално време и вклучува избор од 3 топли јадења на база на месо, како и салати, леб, солени намази;
-вечерата се сервира од 19-21 часот по локално време и вклучува избор од 3 топли јадења од кои 2 се на база на месо, леб, солени намази и слично;
-барот покрај базенот служи бесплатни пијалоци од од 10-21 часот, а после 21 часот може да се купи пијалок по редовна цена. Мини барот работи до 24 часот.
Информација околу димензиите на креветите:
-единечен кревет е 75х185 цм
-француски лежај е 120х 185 цм
-помошен крвет е 65х175 цм
Во цената исто има вклучено:
-клима
-паркинг
-интернет
-крпи
-телевизор
-користење на базен

Информација околу времето за сместување и за напуштање на собата
-сместувањето е после 14 часот по локално време
-напуштањето на собата е до 11 часот по локално време
Рецепцијата е отворена 24 часа