Angelos Hotel 2* – Ormos Panagias

Локација и краток опис: хотел Ангелос 2* е лоциран во живописното Ормос Панагиас на вториот крак на Халкдики, Ситонија.  Хотелскиот комплекс е лоциран прва линија од море, располага со убаво уреден заграден двор, бар, ресторан таверна и убаво уредени, светли соби. Гостите имаат на располагање помал приватен паркинг за ограничен број на возила, во близина има и јавен бесплатен паркинг. Локацијата на хотелот е една од најатрактивните на вториот крак Ситонија и од таа причина овој хотел е погоден избор за сите кои сакаат да ги истражуваат најпопуларните плажи во овој дел на Халкдики. 

Блиски содржини: на 100м од хотелот има неколку помали продавници и неколку таверни кои служат традиционална морска храна, поголеми туристички содржини има во блиското Никити кое е на 7км оддалеченост. 

Сместување/соби: хотелот располага со вкупно 40 соби лоцирани во два блока. Собите се распоредени на приземје, прв или втор кат. Сите соби се опремени со соодветен мебел, тераса, тоалет со туш, клима (со доплата 5€ на ден), Wi-Fi пристап, ТВ, мини фрижидер, бокал за вода и комарници. Фен за коса и бебешко креветче се на барање на рецепцијата на хотелот без доплата.  Промена на пешкири и постелнина на секои 3 дена, чистење на собите секојдневно. 

– Во првиот блок на првиот спрат се лоцирани 3 четворокреветни соби, 2 двокревени со страничен поглед на море, 1 двокреветна соба со поглед кон море и 4 двокреветни соби со ограничен поглед кон море. 

– Во вториот блок на приземје се лоцирани 5 трокревени соби со поглед кон дворот и 5 двокреветни соби со поглед кон море. На првиот кат во вториот блок се наоѓа 1 двокретна соба со поглед кон море, 7 двокреветни соби без поглед кон море и 2 трокреветни соби со поглед кон дворот. На вториот спрат од овој блок лоцирани се 4 дворкреветни соби со поглед кон море, 4 двокреветни соби без поглед на море, 1 трокреветна соба со страничен поглед на море и 1 двокреветна соба без поглед на море. 

Опременост на соби: двокреветните соби се со големина од 18m2, а трокеветните и четворокреветните со квадратура од 24m2.

Двокреветните соби без поглед на моред имаат 1 брачен кревет или 2 единечни кревети, додека двокреветните соби со поглед кон море се со брачен кревет. Трокреветните соби со поглед кон дворот имаат 1 брачен кревет и 1 единечен кревет или 3 единечни кревети, додека трокреветните соби со страничен поглед на море имаат 1 брачен кревет и 1 единечен кревет или софа за 1 лице. Четворокреветните соби располагаат со 1 брачен кревет и софа за 2 лица. 

Плажи

– Ормос Панагиас плажа на 20м 

– Трани Амудиа плажа 450м 

– Латура плажа 650м 

– Лагониси 1,2км 

– Талго плажа 1,8км 

ПериодECONOMY
BB
Standard
BB
SEA VIEW
BB
TRPL GV
BB
TRPL SV
BB
QUAD SV
BB
DUPLEX
BB
12.05.2024
7 ноќи
199219229279299319339
19.05.2024
7 ноќи
199219229279299319339
26.05.2024
7 ноќи
199219229279299319339
02.06.2024
7 ноќи
209229239289309329349
09.06.2024
7 ноќи
269289309329349369389
16.06.2024
7 ноќи
279299319339359379399
23.06.2024
7 ноќи
319349369449469489509
30.06.2024
7 ноќи
319349369449469489509
07.07.2024
7 ноќи
329349369449469489509
14.07.2024
7 ноќи
349369399479499519539
21.07.2024
7 ноќи
349369399479499519539
28.07.2024
7 ноќи
349369399479499519539
04.08.2024
7 ноќи
349369399479499519539
11.08.2024
7 ноќи
349369399479499519539
18.08.2024
7 ноќи
339359379469489509529
25.08.2024
7 ноќи
269289309379399419439
01.09.2024
7 ноќи
259279299369389409429
08.09.2024
7 ноќи
199219229279299319339
15.09.2024
7 ноќи
199219229279299319339
22.09.2024
7 ноќи
199219229279299319339

Услуга: ноќевање со појадок 

Локација/ Кординати: 40.2335959,23.7317784

Цената вклучува:

– Сместување во избраниот тип на соба и термин 

– Исхрана на база 7 ноќевања со појадок 

Цената не вклучува:

– Автобуски превоз 45€ – 2.790ден за возрасен, 35€ – 2.170ден за дете 2 – 12год

– Туристичка такса 0,5€ од соба од ноќ доплата на лице место на рецепција 

Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

Цените се дадени по лице, за минимум 2 лица во соба.