Chrousso Village 4*

Голема зелена површина, комплекс од трикатни згради, пространи соби, ресторан, барови, базени, спорт и анимација, невообичаено убави пејзажи. 
Локација: На полуостровот Касандра на 1,5 км од селото Палиури, на 115 км од аеродромот во Солун. Површина на територијата е 40 000 кв.м.

Хотелски услуги:  Главен ресторан, диетална храна, вегетаријанска храна, менувачница, бесплатен паркинг, сала за конференции до 150-180 места, со техничка опрема, трансфер, минибусот на хотелот (19 места) сообраќа до соседните села Пефкохори и Хањоти од главната порта на хотелот – секој ден, наутро и навечер (бесплатно). Автобуска станица на 600м, базен со свежа вода, Wi-Fi интернет на јавни површини, минимаркет.*со доплата: лекар, хемиско чистење на облека.

Услуга: All Inclusive – Појадок, Ручек, Вечера, Закуски и локални пијалоци на точење алкохолни и без алкохолни.

Тип на соби: Вкупно 159 соби: Студија (-30 25-30 кв.м.), Апартмани (~ 45 кв.м.), Големи семејни соби (~ 50 кв.м.).

Во собите: клима уред, мини фрижидер, сеф (се доплаќа), сателитска ТВ (руски канал), телефон со директен број, Wi-Fi интернет (бесплатен), бања (туш), фен, кујна, балкон / тераса.Дополнителен тип на кревет – преклопен / софа кревет.Студио: кујна, брачен кревет.Апартман: соба со кујна и посебна спална соба. Двоен кревет и 2 единечни кревети (или софа).Фамилијарна Соба: Голема Дневна соба со кујна и посебна спална соба. Двоен кревет и 2 единечни кревети (или софа).Собите се чистат секојдневно, крпите и постелнината се менуваат на секои 2 дена.
Плажа:  Една од најпознатите плажи во Халкидики, Палиури на 500м  (10 минути пешачење), песочна. Пристап до плажа по патека низ зимзелена шума. Чадори и лежалки се со доплата на лице место

Ценовник

CHROUSSO VILLAGE 4* PALIOURI www.chrousso.gr                  
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН ПЛУС
2/401.04.22
02.06.22
       
03.06.22
23.06.22
       
24.06.22
21.07.22
       
22.07.22
21.08.22
       
22.08.22
10.09.22
       
11.09.22
24.09.22
       
25.09.22
31.10.22
       
APARTMENT
2 ADL104140188231188140104
1 ADL104140188231188140104
3 ADL141190254312254190141
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)104140188231188140104
1 ADL + 2 CHD (2-11.99)104140188231188140104
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)104140188231188140104
2 ADL + 2 CHD (2-11.99)104140188231188140104
2 ADL + 3 CHD (2-11.99)130175235289235175130
3 ADL + 1 CHD (2-11.99)141190254312254190141
3 ADL + 2 CHD (2-11.99)141190254312254190141
FAMILY SUITE
2 ADL174231305373305231174
3 ADL235312411503411312235
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)174231305373305231174
1 ADL + 2 CHD (2-11.99)174231305373305231174
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)174231305373305231174
2 ADL + 2 CHD (2-11.99)174231305373305231174
2 ADL + 3 CHD (2-11.99)218289381466381289218
3 ADL + 1 CHD (2-11.99)235312411503411312235
3 ADL + 2 CHD (2-11.99)235312411503411312235
4 ADL296393518633518393296
4 ADL + 1 CHD (2-11.99)296393518633518393296
JUNIOR SUITE
2 ADL142189250307250189142
1 ADL142189250307250189142
3 ADL191255338414338255191
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)142189250307250189142
1 ADL + 2 CHD (2-11.99)142189250307250189142
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)142189250307250189142
2 ADL + 2 CHD (2-11.99)142189250307250189142
PROMO SUPERIOR ROOM
2 ADL9512917522217512995
1 ADL9512917522217512995
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)9512917522217512995
STUDIO
2 ADL8611816120416111886
1 ADL69941612041619469
3 ADL116159217275217159116
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)8611816120416111886
1 ADL + 2 CHD (2-11.99)8611816120416111886
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)8611816120416111886
SUPERIOR ROOM
2 ADL108146197249197146108
1 ADL108146197249197146108
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)108146197249197146108
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – СЕ ВКЛУЧЕНО
APARTMENT
2 ADL127163211254211163127
1 ADL127163211254211163127
3 ADL171220284342284220171
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)127163211254211163127
1 ADL + 2 CHD (2-11.99)127163211254211163127
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)127163211254211163127
2 ADL + 2 CHD (2-11.99)127163211254211163127
2 ADL + 3 CHD (2-11.99)159204263317263204159
3 ADL + 1 CHD (2-11.99)171220284342284220171
3 ADL + 2 CHD (2-11.99)171220284342284220171
FAMILY SUITE
2 ADL197254327395327254197
3 ADL266342442533442342266
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)197254327395327254197
1 ADL + 2 CHD (2-11.99)197254327395327254197
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)197254327395327254197
2 ADL + 2 CHD (2-11.99)197254327395327254197
2 ADL + 3 CHD (2-11.99)246317409494409317246
3 ADL + 1 CHD (2-11.99)266342442533442342266
3 ADL + 2 CHD (2-11.99)266342442533442342266
4 ADL335431556672556431335
4 ADL + 1 CHD (2-11.99)335431556672556431335
JUNIOR SUITE
2 ADL164212273330273212164
1 ADL164212273330273212164
3 ADL222286368445368286222
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)164212273330273212164
1 ADL + 2 CHD (2-11.99)164212273330273212164
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)164212273330273212164
2 ADL + 2 CHD (2-11.99)164212273330273212164
PROMO SUPERIOR ROOM
2 ADL118152198245198152118
1 ADL118152198245198152118
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)118152198245198152118
STUDIO
2 ADL109140183226183140109
1 ADL8711218322618311287
3 ADL147190248306248190147
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)109140183226183140109
1 ADL + 2 CHD (2-11.99)109140183226183140109
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)109140183226183140109
SUPERIOR ROOM
2 ADL130169220272220169130
1 ADL130169220272220169130
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)130169220272220169130
Минимум престој5577755
Stayover tax 3 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.01.2022 35% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 28.02.2022 30% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2022 25% ПОПУСТ
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

Галерија

Локација