Chrousso Village 4*

Голема зелена површина, комплекс од трикатни згради, пространи соби, ресторан, барови, базени, спорт и анимација, невообичаено убави пејзажи. 
Локација: На полуостровот Касандра на 1,5 км од селото Палиури, на 115 км од аеродромот во Солун. Површина на територијата е 40 000 кв.м.

Хотелски услуги:  Главен ресторан, диетална храна, вегетаријанска храна, менувачница, бесплатен паркинг, сала за конференции до 150-180 места, со техничка опрема, трансфер, минибусот на хотелот (19 места) сообраќа до соседните села Пефкохори и Хањоти од главната порта на хотелот – секој ден, наутро и навечер (бесплатно). Автобуска станица на 600м, базен со свежа вода, Wi-Fi интернет на јавни површини, минимаркет.*со доплата: лекар, хемиско чистење на облека.

Услуга: All Inclusive – Појадок, Ручек, Вечера, Закуски и локални пијалоци на точење алкохолни и без алкохолни.

Тип на соби: Вкупно 159 соби: Студија (-30 25-30 кв.м.), Апартмани (~ 45 кв.м.), Големи семејни соби (~ 50 кв.м.).

Во собите: клима уред, мини фрижидер, сеф (се доплаќа), сателитска ТВ (руски канал), телефон со директен број, Wi-Fi интернет (бесплатен), бања (туш), фен, кујна, балкон / тераса.Дополнителен тип на кревет – преклопен / софа кревет.Студио: кујна, брачен кревет.Апартман: соба со кујна и посебна спална соба. Двоен кревет и 2 единечни кревети (или софа).Фамилијарна Соба: Голема Дневна соба со кујна и посебна спална соба. Двоен кревет и 2 единечни кревети (или софа).Собите се чистат секојдневно, крпите и постелнината се менуваат на секои 2 дена.
Плажа:  Една од најпознатите плажи во Халкидики, Палиури на 500м  (10 минути пешачење), песочна. Пристап до плажа по патека низ зимзелена шума. Чадори и лежалки се со доплата на лице место

Ценовник

Галерија

Локација