Обиколен со шума и прекрасното зеленило на Касандра, Халкидики, каде што морето го допира песокот се наоѓа прекрасниот Атос Палас. Комбинацијата на прекрасната природа и одличната услуга сигурно ќе ве натераат да се вратите во овој хотел повторно.


Локација – Касандра, 2 км од Калиета.
Хотелски услуги – Менувачница, мини маркет, интернет, паркинг, црква, сувенирница, базен, детско игралиште, вегетаријанско мени, аеробик, ватерполо, водна гимнастика, чадори на плажа
*услуги со доплата –  сауна, масажа, тенис, пешкири на плажа, чадори и лежалки на плажа (бесплатни само на услуга ALL), сеф во соба
*бесплатни услуги – интернет во лоби, паркинг,  ватерполо
Соби – Располагаат со централна клима (Јули – Август), сателитска ТВ, сеф (со доплата), фен, балкон.
Singles MV, Doubles for single MV/SV (~ 25 sq.m), Double Rooms MV/SV (~ 25 sq.m), Doubles Superior (~ 30 sq.m), Junior Suite MV (~ 50 sq.m), Superior Suites SV (~ 60 sq.m).
Плажа – Хотелот има своја песочна плажа на помалку од стотина метри, а во близина од 1 км се наоѓаат и прекрасните песочни плажи на Калитеа и Криопиги.  

Ценовник

ATHOS PALACE 4* KALITHEA                 www.g-hotels.gr
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
425.04-19.0509.10-27.1020.05-09.0625.09-08.1010.06-23.0611.09-24.0924.06-21.0721.08-10.0922.07-20.08
Single Room Mountain View5474100114134
Double Room Mountain View3649677689
Трето лице70%70%70%70%70%
1 дете од 2-11.99ГратисГратисГратисГратисГратис
2 дете од 2-11.9940%40%40%40%40%
Double Room Sea View3855738295
Трето лице70%70%70%70%70%
1 дете од 2-11.99ГратисГратисГратисГратисГратис
2 дете од 2-11.9940%40%40%40%40%
Double Superior476889102118
Трето лице70%70%70%70%70%
1 дете од 2-11.99ГратисГратисГратисГратисГратис
2 дете од 2-11.9940%40%40%40%40%
Junior Suite Mountain View5474100113129
Трето лице50%50%50%50%50%
Четврто лице35%35%35%35%35%
1 дете од 2-11.99ГратисГратисГратисГратисГратис
2 дете од 2-11.9940%40%40%40%40%
Suite Superior Sea View5985123129146
Трето лице50%50%50%50%50%
Четврто лице35%35%35%35%35%
1 дете од 2-11.99ГратисГратисГратисГратисГратис
2 дете од 2-11.9940%40%40%40%40%
Полупансион1414141414
1 дете од 2-11.99ГратисГратисГратисГратисГратис
2 дете од 2-11.9940%40%40%40%40%
Се Вклучено3636363636
1 дете од 2-11.99ГратисГратисГратисГратисГратис
2 дете од 2-11.9940%40%40%40%40%
Мин. Престој22344
Stayover tax 4 EUR пособа на ден , се плаќа на лице место
Опис: конференциска сала,мини маркет,паркинг,бар на плажа,бар на базен, отворен базен,анимација,детскоигралиште,тенис, спортови на вода , затвпрен базен, СПА центар и др.
Соби: клима,телевизор,телефон,фен,фрижидер,сеф ( Хотелот има централна клима и функционира во јули и август )
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД
        This rate allows to cancel without any charge up to 14 days before arrival until 6:00 p.m. local time.        For cancellations less than 14 days before arrival, the deposit is non-refundable.        In case of no-show, early departure or arrival after the scheduled date there is a charge equal to 100% of the reservation costs.
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 28.02.2022 25% ПОПУСТ (BB,HB,AI)
УПЛАТА 25% ВЕДНАШ И 75% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

Галерија

Локација