Удобен хотел на огромна територија. Приватна песочна плажа, убаво шеталиште со палми, во зеленило, чисто море. Пространи соби, ресторан, барови, спорт, услуги за деца, вечерна забава за возрасни. Идеално место за фамилијарен одмор.

Локација:

Полуостров Ситонија, 5 km од Пиргадики, 10 km од Агиос Николаос, 40 km од Неос Мармарас, 17 km од Никити, 84 km од аеродромот во Солун. Дел од хотелот е реновиран во 2013 (мини маркет, мини клуб).

Опис на соби:

Има вкупно 66 соби: Double Rooms SV / GV (~ 25 m2), Doubles Deluxe (~ 25 m2), Family Rooms Bunk Bed (~ 25 m2), Family Rooms SV / GV (~ 35 m2), Junior Suites (~ 35 m2). Собите се опремени со: клима, фрижидер, директна телефонска линија, сателитска телевизија, Wi – Fi интернет, купатило (туш – кабина), фен за коса, балкон / тераса.Тип на дополнително легло – на развлекување.

Double Room GV / SV: Соба со брачен кревет и одвоено легло;
Double Deluxe: Исклучителен дизајн и луксузен ентериер. Француски лежај и одвоено легло;
Family BunkBed: Француски лежај и кревет на спрат;
Family Room GV / SV: 2 соби, едната со француски лежај, другата со две единечни легла. Максимум сместување до 4 лица;
Junior Suite: Спална соба и дневен престој (отворено). Француски лежај и две одвоени легла. Исклучителен дизајн и луксузен ентериер.

Хотелски содржини и услуги

Интернет, Ресторан, Хемиско чистење, Ресторан а ла карт, Хотелски паркинг, Надворешен базен, Детско катче, Игротека за деца, Лоби бар, Перална, Игралиште за деца, Бар на плажа, Приватна плажа, Градина

Ценовник

ASSA MARIS 4* Agios Nikolaos                                   www.assamaris.com
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН
1030.04-31.0501.06-30.0601.07-31.0801.09-30.0901.10-16.10
Double Deluxe Sea View7612016312076
Трето лице70%70%70%70%70%
1 дете од 2-11.99 год.ГратисГратисГратисГратисГратис
Double Room Bunk Bed Garden View49741157449
Трето лице70%70%70%70%70%
дете од 2-11.99 год.50%50%50%50%50%
дете од 2-11.99 год.50%50%50%50%50%
Double Room Bunk Bed Sea View61881288861
Трето лице70%70%70%70%70%
дете од 2-11.99 год.50%50%50%50%50%
дете од 2-11.99 год.50%50%50%50%50%
Double Room Garden View47941159447
Трето лице70%70%70%70%70%
1 дете од 2-11.99 год.ГратисГратисГратисГратисГратис
Double Room Sea View5311114011153
Трето лице70%70%70%70%70%
1 дете од 2-11.99 год.ГратисГратисГратисГратисГратис
Family Room Garden View61991409961
Трето лице70%70%70%70%70%
Четврто лице50%50%50%50%50%
дете од 2-11.99 год.50%50%50%50%50%
дете од 2-11.99 год.50%50%50%50%50%
Family Room Sea View7011317511370
Трето лице70%70%70%70%70%
Четврто лице50%50%50%50%50%
дете од 2-11.99 год.50%50%50%50%50%
дете од 2-11.99 год.50%50%50%50%50%
Junior Suite Sea View8614018714086
Трето лице70%70%70%70%70%
Четврто лице50%50%50%50%50%
дете од 2-11.99 год.50%50%50%50%50%
дете од 2-11.99 год.50%50%50%50%50%
Мин. Престој55555
Stayover tax 3 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД
Non show 100% of total amountEarly departure 100% of total amountCancelled 1-7 days before check-in 50% of total amount
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 28.02.2022 15% ПОПУСТ

Галерија

Локација