Aegean Melathron Thalasso Spa Hotel 5*

Луксузен хотел кој што се состои од 2 централни  згради и комплекс на бунгалови од двете страни на патот ,поврзани со подземен пролаз. Елегантен стил, удобни соби и апартмани, 9 базени, приватни базени, рестотрани, барови, детски клуб, спа центар, спорт и рекреација, врхунска услуга, приватна песочна плажа.


Локација: Халкидики ( Касандра), 3 км од Калитеа, 90 км  од аеродромот во Солун
Хотел располага со 255 соби ( 157 стандард соби, 83 супериор соби – во главна зграда и бунгалови, 15 сјуита – во бунгаловите)Сите соби се опремени со клима, сателитска ТВ, фрижидер ( во сјуит-мини бар), телефон, сеф, купатило со када/туш, фен, баде мантил, папучи, балкон/тераса

Хотелски содржини: 24 часа рецепција, банкомат, продавници, rent a car, бесплатен шатл до аеродромот, внатрешен базен, надворешен базен, снек бар покрај базен, паркинг, ресторан, a la carte ресторан, сеф, директна телефонска линија, wifi на јавните површини, мини маркет, остава за багаж*Со доплата:доктор на повик, СПА, фризер/бербер
Услуга: полупансион ( појадок и вечера- шведска маса)
Плажа: песочна, (собите се преку пат-подземен пролаз), чадори и лежалки со доплата

Ценовник

AEGEAN MELATHRON THALASSO & SPA 5* KALITHEA www.aegeanmelathron.gr
4/2/122.04.22
02.06.22
03.06.22
23.06.22
24.06.22
21.07.22
22.07.22
25.08.22
26.08.22
15.09.22
16.09.22
05.10.22
06.10.22
15.10.22
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН
ECO ROOM STREET VIEW
2 ADL113170208267208170113
1 ADL113170208267208170113
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)113170208267208170113
JUNIOR SUITE POOL VIEW
2 ADL150231276419276231150
1 ADL150231276419276231150
3 ADL202312373566373312202
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)150231276419276231150
1 ADL + 2 CHD (2-11.99)187289345524345289187
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)187289345524345289187
2 ADL + 2 CHD (2-11.99)224347414628414347224
3 ADL + 1 CHD (2-11.99)239370442670442370239
JUNIOR SUITE SEA VIEW
2 ADL183342446523446342183
1 ADL183342446523446342183
3 ADL248462602706602462248
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)183342446523446342183
1 ADL + 2 CHD (2-11.99)229427558654558427229
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)229427558654558427229
2 ADL + 2 CHD (2-11.99)275513669785669513275
3 ADL + 1 CHD (2-11.99)293547714837714547293
MAISONETTE POOL VIEW
2 ADL204317408476408317204
1 ADL204317408476408317204
3 ADL275428550642550428275
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)204317408476408317204
1 ADL + 2 CHD (2-11.99)255396509594509396255
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)255396509594509396255
2 ADL + 2 CHD (2-11.99)306476611713611476306
3 ADL + 1 CHD (2-11.99)326507652761652507326
MAISONETTE SEA VIEW
2 ADL256374471555471374256
1 ADL256374471555471374256
3 ADL346504636749636504346
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)256374471555471374256
1 ADL + 2 CHD (2-11.99)320467589694589467320
2 ADL + 1 CHD (2-11.99)320467589694589467320
2 ADL + 2 CHD (2-11.99)384560707832707560384
3 ADL + 1 CHD (2-11.99)409598754888754598409
STANDARD ROOM POOL VIEW
2 ADL131197231308231197131
1 ADL131197231308231197131
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)131197231308231197131
STANDARD ROOM SEA VIEW
2 ADL150254313394313254150
1 ADL150254313394313254150
1 ADL + 1 CHD (2-11.99)150254313394313254150
Минимум престој5577755
Stayover tax 4 EUR по соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.12.2021 25% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.01.2022 20% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 28.02.2022 15% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.03.2022 15% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.04.2022 10% ПОПУСТ
Cancellation policy:50% charge of the booking value for cancellations received 15 to 2 days prior to arrival100% charge of the booking value for cancellations received 1 prior to arrival, no show or early departure

Галерија

Локација