БУДВА – ВИЛА ВУКМАНОВИЌ

Будва е нај атрактивното место на Јадранскиот брег. Будва изобилува со долги песочни плажи со вкупна должина од 25 км. Најпознати се Словенска плажа, Милочер, Пржно, Каменово, Могрен 1 и 2 и многу други плажи. А најголема атракција претставува  Стариот Град. Во непосредна близина се наоѓа и  островот Св.Никола кој е најголем во овој дел од Јадранот..


ВИЛА ВУКМАНОВИЌ – Будва
Се наоѓа на 350 метри од Словенската плажа, односно 150 метри од поштата во Будва. Вилата располага  со 1 / 2  и  1 / 4 студија, еднособен апартман 1 / 4 + 1 и со двособен апартман 1 / 6. Секоја соба има сопствен тоалет, Тв, комплетно опремена мини кујна и клима. Доплата за користење на клима 5 евра дневно по соба.

 ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ

 период1/2 стд1/4стд1/4+1 апп1/6 апп
120.06-29.06140130120110
229.06-08.07150140130120
308.07-17.07165155145135
417.07-26.07185175165155
526.07-04.08205195185175
604.08-13.08205195185175
713.08-22.08195175165155
822.08-31.08165175145135
931.08-09.09150140130120
1009.09-18.09140130120110
  • Цените се дадени по особа за 9 ноќевања со вклучен превоз.
  • Цените се изразени во евра за уплата во денарска противредност ( 1 евро=62 ден)
  • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.
  • За патување со сопствен превоз цената се намалува за 10 евра. 
Галерија
  • Сместување во студио 1 / 4 минимум 3 лица ,
  • во апп 1 / 4 +1 минимум 4 лица ,
  • во апп.1/6 минимум 5 лица ,
  • преку дозволениот број на кревети може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

Поаѓање за Црна Гора:

Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот

–          Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.

–          Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.

–          Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.

–          Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.   

Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец ( освен седишта 1 и 2)