Category Бугарија

Euphoria Club 4*

EUPHORIA CLUB 4* BOROVETS                 www.borovetseuphoria.com ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 4/1 15.12.202321.12.2023 22.12.202306.01.2024 07.01.202409.02.2024 10.02.202429.02.2024 01.03.202415.03.2024 16.03.202431.03.2024 JUNIOR SUITE SINGLE ROOM 106 211 127 189 127 106 JUNIOR SUITE 2 AD 108 214 131 192…

Банско, Зима 2024 – Пакети со 2/3/4 полупансиони и вклучен превоз

Банско e рекреативен скијачки центар во Пирин, ситуиран на надморска височина од 925 м. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Хотел Орфеј Хотелот…

MARIA ANTOANETA RESIDENCE 3*

Хотел лоциран во живописниот предел на Банско, во подножјето на планината, во близина на гондолата. Идеален за семејни и ски одмори, за романтично бегство од секојдневието. Нуди можност за рекреација и спортување. Располага со перфектно опремени апартмани и балкони со…

Hotel Snezhanka 3*

Со модерно уредени соби, прекрасно лоби и простран интимен ресторан, Хотелот Снежанка се наоѓа во центарот на популарното скијалиште Пампорово.  Има   широк избор на вкусни јадења во ресторанот а исто така и локални специјалитети во таверната со автентичен ентериер…

PERELIK 5*

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.11.2023 10% ПОПУСТ УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ PERELIK 5* PAMPOROVO                                                www.perelikhotel.com ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 1 01.12.202315.12.2023 16.12.202327.12.2023 28.12.202303.01.2024 04.01.202419.01.2024 20.01.202423.02.2024 24.02.202408.03.2024 09.03.202431.03.2024 SINGLE ROOM 85 98…

ORLOVETS 5*

Хотелот е лоциран во центарот на Пампорово, на околу 800 m од ски – лифтот, до хотел Перелик. Хотелот е изграден во 2005 година, на 10 ката, 3 лифта 105 соби. ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2023 10% ПОПУСТ УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50%…

Hotel Yastrebets 4+*

Локација : на стаза, 3 км од центарот на Боровец Ексклузивен хотел со уникатна локација за љубителите на спокојството и тишината. Нуди можност за незаборавни моменти. Во склоп на хотелот има 2 ресторани, голема тераса, лоби бар, пијано бар, ноќен…

Hotel Samokov 4*

Локација : во центарот на Боровец Заобиколен од борова шума, хотелот нуди пријатна атмосфера во текот на целата година. На располагање на своите гости им нуди ски училиште, ски гардеробер, 8 конференциски сали, 2 ресторани, барови, ноќен клуб, куглана, билијард, пинг…

Hotel Moura 3*

Hotel Moura е сместен во самиот центар на Боровец.  Хотелот нуди: ресторан, лоби бар со камин и тераса, теретана, надворешен базен /само сезонски/, билијар, ски остава, детска игрална, конференциска сала, бежичен интернет, паркинг /со доплата/, лифт.  Собите: телефон, LCD TV и…

Hotel Lion 4*

Се наоѓа во помирен дел на Боровец, и нуди затворен базен и бесплатен превоз до ски лифтовите. Паркингот се плаќа дополнително. Опис на соби: Секоја хотелска соба располага со ТВ, мини бар, телефон, бања со када. Услуга: Ќе можете вишокот на енергија да ја потрошите…