Category Авионски

РИМ – Велигден 

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО: 5 дена / 4 ноќевања  СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА 01.мај (среда) СКОПЈЕ – РИМ (Панорамски разглед)  Состанок на групата на скопскиот аеродром во 08:40 часот. Лет за Рим W6 4757 во 10:40ч. Пристигнување во Рим во 12:25 часот. Трансфер до хотелот…

ПРАГА – Велигден 

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО: 5 дена / 4 ноќевања СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА 30.aприл (вторник)       СКОПЈЕ – ПРАГА Состанок на групата на аеродромот во 02:25 часот рано наутро. Полетување за Прага во 04:25 ч. Пристигнување во 10:35 часот. Сместување во хотел и одмор. Попладневен пешачки панорамски пешачки разглед на градот со локален водич:…

ПАРИЗ – Велигден 

Париз – “градот на светлината” со право го носи овој епитет. Со својата единствена архитектура, големите плоштади и старите знаменитости претставува еден од најкомплетните градови на cветот. Градот на модата, француските револуции, богат со историја и култура. На секое споменување…

ПОРТО и ЛИСАБОН 27.04 

Порто, крајбрежен град, познат по своите прекрасни мостови и производство на вино, во средновековниот кварт Рибеира, тесните улички со калдрма минуваат покрај куќите на трговците и кафулињата. Црквата Сао Франциско е позната по раскошниот барокен ентериер со украсени позлатени резби.…

ДУБАИ И МАЛДИВИ 27.04 

Проверете зашто Дубаи во последните години е туристички центар број 1 во светот. Малдиви е синоним за целосно уживање, идила и лежерен одмор                                                                                                                                                                                                                   9 дена/ 8 ноќи            27.04 (Сабота)                                                  СКОПЈЕ –БЕЛГРАД– ДУБАИ Состанок на групата на…

СКАНДИНАВИЈА 01.05 

ОСЛО – КОПЕНХАГЕН – СТОКХОЛМ Авион / 7 дена / 6 ноќевања 01. Мај (Среда)                        СКОПЈЕ – ОСЛО Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 10.30 часот. Авионот за Осло полетува во 12.35 и слетува во 15.50 часот. Сместување во хотел. Вечерта, предлагаме прошетка во шармантната област…