Category Авионски

8 МИ МАРТ ВО АМСТЕРДАМ

РЕДОВНА ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ : 559 €  (34.660 денари) СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА!!! Ветерници,лалиња,кломпи,Хајнекен,Ајакс… се се тоа познати работи по кои надалеку се познати Амстердам и Холандија.И секако не само по тоа… Град кој го добил своето име по реката Амстел или можеби…

ФИРЕНЦА – 15.Март 

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО: 4 дена / 3 ноќевања 15 Mar – 18 Mar, 2024 15.март (петок) СКОПЈЕ – БОЛОЊА – ФИРЕНЦАСостанок на групата на скопскиот аеродром во 17:00 часот. Лет за Болоња W6 7799 во 19:00ч. Пристигнување во Болоња во 20:50…

Прага 

Прага авионска – Програма на Тура Ден 1 (07.03.2024 – четврток ) Скопје- Прага Состанок на аеродромот во Скопје во 10:35.Полетување за Прага во 12:35 ч., со еден стоп во Виена.Слетување во Прага во 16:00 часот. После царинските формалности следува…

МАДРИД 01.03 

КРАЛСКИОТ МАДРИД     Мадрид, централниот и главен град на Шпанија, град на елегантни булевари, големи и уредени паркови каков што е Ретиро… исто така е град и на страста, уметноста и музиката. Градот поседува богати збирки на европска уметност, вклучувајќи…

 АМСТЕРДАМ

Ветерници,лалиња,кломпи,Хајнекен,Ајакс… се се тоа познати работи по кои надалеку се познати Амстердам и Холандија.И секако не само по тоа… Град кој го добил своето име по реката Амстел или можеби по истоименото најпознато пиво.Лежи на повеќе од 150 канали кои…

ЛИСАБОН И ПОРТО

8ми Март во бисерите на Португалија06.03 – 11.03.20245 ноќи – 6 дена | Лет од Скопје Авионски лет: Turkish Airlines (Скопје – Истанбул – Скопје) Поаѓање: 06.03.2024 во 08:45ч. (Скопје) Пристигнување: 11.03.2023 во 15:30ч (Лисабон) Услуга: 5 ноќевања со појадок…

ДУБАИ И АБУ ДАБИ 08.03 

 6 дена/ 5 ноќи                                           08.03 (Петок)                         СКОПЈЕ – ТИРАНА – ДУБАИ Состанок на групата на паркингот спроти Хотел “Holliday…

РИМ 07.03 

Авион / 4 дена / 3 ноќевања             Рим, не бил изграден во еден ден – и ќе ви треба повеќе од еден ден да го доживеете овој безвременски град . Вистински колаж на плоштади, пазари на отворено и неверојатни историски локалитети. Скоро…

ШВАЈЦАРИЈА 20.03 

БАЈКОВИТА ШВАЈЦАРИЈА (Лозана, Женева, Монтре, Берн, Цирих, Луцерн) АВИОН/ 5 дена / 4 ноќи 20 март               Скопје – Базел – Цирих Состанок на групата во 05.00 часот на скопскиот аеродром. Летот на Визер за Базел е во 06.55 часот. Слетување во 09.15 часот.  Организиран трансфер до…

СКАНДИНАВИЈА 01.05

ОСЛО – КОПЕНХАГЕН – СТОКХОЛМ Авион / 7 дена / 6 ноќевања 01. Мај (Среда)                        СКОПЈЕ – ОСЛО Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 10.30 часот. Авионот за Осло полетува во 12.35 и слетува во 15.50 часот. Сместување во хотел. Вечерта, предлагаме прошетка во шармантната област…