Category Март

И С Т А Н Б У Л

Посетата на Истанбул не е само обична посета на еден град, тоа е буквално магија која после првата посета Ве прави зависник и посакувате повторно и повторно да го посетите овој магичен град, но зошто е тоа така? Затоа што…

8 МИ МАРТ ВО АМСТЕРДАМ

РЕДОВНА ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ : 559 €  (34.660 денари) СИГУРНА РЕАЛИЗАЦИЈА!!! Ветерници,лалиња,кломпи,Хајнекен,Ајакс… се се тоа познати работи по кои надалеку се познати Амстердам и Холандија.И секако не само по тоа… Град кој го добил своето име по реката Амстел или можеби…

Празнична понуда – Hotel Movenpick Resort & Spa Fruške Terme 4*

Празнична понуда што ќе Ве релаксира и рехабилитира! Hotel Movenpick Resort & Spa Fruške Terme 4* Добитник на престижните награди World Luxury Hotel Awards и World Luxury Spa Awards Најдобар Termal Spa во источна Европа, Termal Spa во Србија и Wellness Spa во Србија Со бонус посета и разглед…

ПРЕДОСМОМАРТОВСКА ПРОГРАМА НА ЗЛАТИБОР

Сирогојно-Дрвенград-Врњачка Бања) (29.02.2024 – 03.03.2024) Вклучена забава со музика во живо и вечера Прв ден: 29.02.2024 (четврток) 22:00 часот заминување на групата од Кавадарци и во 23:30 часот од Скопје (пред туристичките агенции) кон Србија. Патуваме со туристички автобус преку граничниот…

8ми Март во Сараево – Мостар – Вишеград – (07.03.-10.03.2024)

Сараево— главен град на Босна и Херцеговина и нејзин најголем урбан, културен, економски и транспортен центар. Градот Сараево се состои од четири општини: Центар, Нови Град, Ново Сараево и Стари Град.  Поради својата долга и богата историја на верска и културна разновидност, Сараево,…

Хотел Орфеј 8мо МАРТОВСКИ викенд во Банско 2 HB со вклучен превоз

Банско e рекреативен скијачки центар во Пирин, ситуиран на надморска височина од 925 м. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м. Банско e рекреативен скијачки…

Хотел Лидер С 3* -Врњачка бања

8МО МАРТОВСКИ ВИКЕНД ВО ВРЊАЧКА БАЊА – СРБИЈА 08.03-10.03.2024 Врњачка Бања е градска населба во Србија .Тоа е и најголемата бања во Србија. Во Врњачка Бања има седум минерални извори. Тоа се: Топла вода, Слатина, Снежник, Езеро, Борјак, Бел извор и Врњачко врело, од…

Хотел Натали Спа 3* 8мо МАРТОВСКИ ВИКЕНД ВО СОКО БАЊА

(08.03-10.03.2024) Соко Бања се наоѓа во источинот дел на Србија, на оддалеченост од 260 km од Скопје, a на самиот влез ќе наидете на паролата „Сокобања, Соко град, дођеш стар, одеш млад“. Соко Бања се наоѓа во долината на реката…

Венеција 8 Март (07.03-11.03)

Програма на патување:  1.Ден 07.03.2024  (четврток) СКОПЈЕ  Состанок на групата на паркингот кај спортска сала Борис Трајковски (кај пералните) во 13.30 часот. Поаѓање за Италија во 14.00 часот. Патувањето се одвива преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за…

Хотел Сунце Соко Бања 8ми Март 

Програма на патувањето: 1.Ден 08.03.2024 (Петок) СКОПЈЕ – СОКО БАЊА Состанок на групата во 05.30 часот рано наутро на паркингот кај спортската сала Борис Трајковски (кај пералните). Поаѓање за Србија во 06.00 часот. Патувањето се одвива преку граничниот премин Табановце…