Category Хотелско сместување

Lagomandra Hotel & Spa 4*

Идеален избор за семеен одмор. Ќе добиете преубава прилика да ја видите Ситонија и нејзините шармантни приморски места, зелените борови шуми и да уживате во грчкото гостопримство. Составен е од пет двоспратни згради. Локација: се наоѓа на полуостровот Ситонија, 6км од…

Alexandros Palace 5*

Пријатно опкружување, преубави природни пејзажи, кристално чисто море. Идеално место за семеен одмор. Хотелот е составен од седум двоспратни и две троспратни згради. Вкупна површина од 7000м2.  Локација: се наоѓа на полуостровот Атос во областа Трипити, 2км од местото Неа…

Akrathos 4*

Опис: Хотелот е комплекс од троспратни згради, распоредени на во убаво зеленило на горната страна од патот со вкупна површина од 13.000м2. Локација: сместен е на полуостровот Атос, на 1,2км од градот Уранополис, 8км од Јерисос, 125км од аеродромот Македонија…

Aristoteles Holiday Resort 4*

Опис: хотелот се состои од 10 двоспратни и троспратни згради распоредни на површина од ~134.000 m2 во стил на амфитеатар. Голем избор на соби, пространа територија, СПА центар, барови, спортски и забавни програми. Хотелот е реновиран 2017-2018 год, реновирани се…

Assa Maris 4*

Удобен хотел на огромна територија. Приватна песочна плажа, убаво шеталиште со палми, во зеленило, чисто море. Пространи соби, ресторан, барови, спорт, услуги за деца, вечерна забава за возрасни. Идеално место за фамилијарен одмор. Локација: Полуостров Ситонија, 5 km од Пиргадики,…

Athos Palace 4*

Обиколен со шума и прекрасното зеленило на Касандра, Халкидики, каде што морето го допира песокот се наоѓа прекрасниот Атос Палас. Комбинацијата на прекрасната природа и одличната услуга сигурно ќе ве натераат да се вратите во овој хотел повторно. Локација –…

 Potidea Palace 4+*

Хотелот Потидеа Палас, на само 65 км од Солун и на само 1 км од Потидеа, се наоѓа во привилегирана област, помеѓу два заливи, уживајќи во прекрасниот панорамски поглед на врвовите на планината Олимп и спектакуларното зајдисонце. Современата структура е…

Grandotel 4* Hanioti

Локација : Во Ханиоти, на плажаСместување: 125 стандард соби и 8 свита – собите се опремени со бања, балкон, клима уред, сателитска ТВ, сеф, телефон, фрижидер, и фен.Услуга: полупансион (појадок и вечера)Содржини : ресторан, барови (бар на плажа, бар покрај базенот), грчка вечер,…

Toroni Blue Sea 4*

Мал хотел на песочна плажа. Модерен стил, пространи и удобни соби. Во близина на  хотелот се наоѓаат продавници, кафичи и таверни. Идеален хотел за семеен одмор. Локација: се наоѓа на полуостровот Ситонија, 1км од местото Порто Куфо, 15км од Неос Мармарас.Хотелски…

Chrousso Village 4*

Голема зелена површина, комплекс од трикатни згради, пространи соби, ресторан, барови, базени, спорт и анимација, невообичаено убави пејзажи. Локација: На полуостровот Касандра на 1,5 км од селото Палиури, на 115 км од аеродромот во Солун. Површина на територијата е 40 000…