Category ЕСЕНСКИ ПАТУВАЊА

Интерхотел Сандански 4*

Интерхотел Сандански е лоциран во југозападниот дел на Бугарија, регион кој е најпознат по лековитата клима и термалните извори. Хотелот е лоциран во самиот центар на Сандански, на само неколку чекори од живописниот градски парк, поголемите продавници и во близина…

ЈУЖНА ИТАЛИЈА

Датум на тргнување 10.10.2023 Датум на враќање 15.10.2023 Цена на аранжман 299 EUR 1.ДЕН (10.10.2023 – вторник) : БИТОЛА – ДРАЧ Состанок на групата на градската автобуска станица во 14.00 часот. Поаѓање за Драч во 14.30 часот. Патот води преку Струга,…

САНТОРИНИ

Датум на тргнување 19.10.2023 Датум на враќање 23.10.2023 Цена на аранжман 239 EUR Монденски, незаборавен, традиционален…остров кој ќе ве остави без здив, најромантичниот остров на светот Санторини! Издигнувајќи се од сините води на Егејското море, тркалезниот архипелаг на вулкански острови,…

ПАРИЗ

06.10 сигурна реализација  Градот на светлината Авион /4 дена /3 ноќевања Сместен на северот од Франција на реката Сена, Париз ја заслужува репутацијата на најубав, романичен град, со богата историја и големо влијание во рамките на културата, уметноста, модата, дизајнот,…

ТОСКАНА

08.10 сигурна реализација Авион  / 4 дена / 3 ноќевања 08 октомври (недела)                                 СКОПЈЕ – БОЛОЊА – ФИРЕНЦА Состанок  на група на аеродромот во Скопје во 11.00 часот. Авионот за Болоња на Визер полетува во 13.05 часот. Слетување во…

ДУБАИ

07.10 сигурна реализација Дубаи, во денешно време претставува синоним за луксузен живот и атрактивна туристичка дестинација – една од најпосетените во светот. Специфичен спој на комфор, помешан со традиционални обичаи и стил на живот. Дубаи е модерен град со преубави…

БЕРЛИН

21.10 сигурна реализацаија Авион  / 4 дена / 3 ноќевања 21 октомври (сабота) СКОПЈЕ – БЕРЛИН Состанок  на група на аеродромот во Скопје во 16.30 часот. Авионот за Берлин на Визер полетува во 18.40 часот. Слетување во Берлин во 21.00…

СТОКХОЛМ 

22.09 сигурна реализација Авион / 4 дена / 3 ноќевања 22. Септември (Петок)                        СКОПЈЕ – СТОКХОЛМ Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 16.45 часот. Авионот за Стокхолм полетува во 18.45 и слетува во 21.45 часот. Сместување во хотел. Ноќевање. 23. Септември (Сабота)                     …

Вечниот град –  РИМ

08.10 сигурна реализација Авион / 4 дена / 3 ноќевања             Сите патишта водат кон Рим, е позната изрека, но и добар предлог за ваша следна Европска метропола… Историјата на Рим е богата и бурна, почнувајќи од приказната за за Ромул и Рем и…