Category Јануари

ПАРИЗ со ДИЗНИ 19.01 

Градот на светлината – ПАРИЗ Со посета на  земјата на магијата наречена Дизниленд Авион /4 дена /3 ноќевања Сместен на северот од Франција на реката Сена, Париз ја заслужува репутацијата на најубав, романичен град, со богата историја и големо влијание во рамките на…

Милано 26.01

МИЛАНО  – градот на високата мода Авион/ 4 дена/ 3 ноќевања Историски и модерен, космополитски центар, Милано е најдобриот избор за доживување на вистинската италијанската култура и ноќен живот. Посебно ги привлекува љубителите на модата од целиот свет, а посетата е задолжителна за сите во време…

ДУБАИ 12.01

ДУБАИ   и   АБУ ДАБИ Дубаи, во денешно време претставува синоним за луксузен живот и атрактивна туристичка дестинација – една од најпосетените во светот. Специфичен спој на комфор, помешан со традиционални обичаи и стил на живот. Дубаи е модерен град со…

ДОЧЕК НА ПРАВОСЛАВНА НОВА ГОДИНА ВО СОКОБАЊА

(Свечена вечера со музика во живо и неограничен пијалок) (13.01.2024 – 14.01.2024) Прв ден: 13.01.2024 (сабота) Поаѓање на групата од Кавадарци во 03.30 часот и од Скопје  во 05.00 часот (пред туристичките агенции ) кон Србија со туристички автобус преку граничниот премин…